Українська влада бачить в Орбані канал контакту із Путіним
Президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан під час зустрічі в Києві, Україна, 2 липня 2024 року PAP/EPA/ZOLTAN FISCHER/HUNGARIAN PM’S PRESS OFFICE HANDOUT

Українська влада бачить в Орбані канал контакту із Путіним

Це також трактується як нове відкриття у відносинах між Будапештом і Києвом. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Заклик Віктора Орбана до припинення вогню був найважливішим елементом візиту прем’єр-міністра Угорщини до Києва. У цьому переконані українські аналітики. Голова угорського уряду доводив Володимиру Зеленському, що лише припиненням вогню можна розпочати процес переговорів з Росією.

Під час зустрічі обидва політики заявили про необхідність покращення відносин, але найбільш чітким був заклик Орбана до згоди України на заморожування конфлікту. Як наголошує київський політолог Микола Давидюк, Орбан міг принести меседж або від Путіна, або від Трампа, і в цьому суть його візиту в Україну.

Він додає, що українська влада також бачить в Орбані канал контактів із Трампом і Путіним. Візит Віктора Орбана відбувся через день після початку головування Угорщини в ЄС. Це також трактується як нове відкриття у відносинах між Будапештом і Києвом. А вони були напруженими протягом багатьох років, зокрема, через лояльність угорської влади до Москви.

А тим часом угорські ЗМІ із візиту прем’єра до України зробили свої висновки. Як пише портал Telex, візит Віктора Орбана до Києва може відкрити йому двері на Захід без необхідності повертатися спиною до Путіна. Портал зазначає, що в той же день, коли прем’єр-міністр Угорщини перебував у Києві, відбулася телефонна розмова очільників МЗС Угорщини та Росії Петера Сійярто і Сєрґєя Лаврова.

IAR,PAP/І.Я.