Ельжбета Вітек: “Україна повинна бути в НАТО”. Польща вкотре підтримала євроатлантичну інтеграцію України
Фото з facebook-сторінки Р.Стефанчука

Ельжбета Вітек: “Україна повинна бути в НАТО”. Польща вкотре підтримала євроатлантичну інтеграцію України

10 липня у Ризі глави урядів України, Естонії, Латвії, Литви, Німеччини та Польщі ухвалили спільну заяву про підтримку України на шляху до членства у НАТО. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на “Наш Вибір”.

Як повідомляє польське видання PAP у понеділок, 10 липня, у Ризі відбулась зустріч голів урядів України, Польщі, Естонії, Латвії, Литви та Німеччини. Зустріч на високому рівні відбулась у переддень саміту НАТО, який проходитиме у столиці Литви 11-12 липня. Відтак, головною темою розмов було членство України у Північноатлантичному договорі.  Під час зустрічі було ухвалено спільну декларацію щодо прискореної процедури приймання України до НАТО.

«Для мене важливо, що кожного разу під час таких зустрічей, як ця, ми завжди вболіваємо за Україну, тому що сьогодні безпека Європи означає швидке, переможне завершення війни Україною <…> Україна повинна бути членом НАТО також для того, щоб бути гарантом безпеки Європи», – зазначила Ельжбета Вітек під час пресконференції після зустрічі. 

Разом з маршалком польського Сейму, заяву щодо підтримки євроатлантичної інтеграції України підписали голова Верховної ради України Руслан Стефанчук, спікер латвійського Сейму Едвардс Смілтенс, голова литовського Сейму Вікторія Чмілітє-Нільсен, голова Парламенту Естонії Лаурі Хуссар та президентка Бундестагу Бербель Бас. 

Як написав на своїй сторінці у Facebook Руслан Стефанчук, ризька декларація – це «останнє рішення на високому парламентському рівні щодо членства України в Альянсі напередодні саміту НАТО у Вільнюсі». 

У спільній заяві урядовці закликають учасників Вільнюського саміту НАТО взяти на себе зобов’язання прийняти Україну до Альянсу та підготувати для неї шлях для здійснення цього процесу. Глави урядів також звернулись до країн-членів НАТО з закликом підтримати формулу миру Президента України Володимира Зеленського, продовжувати військову підтримку українських військ та сприяти обороноздатності України. 

А.В.

Джерело: PAP