Серед лауреатів нагород Press Club Polska 2024 — українські журналістка і портал
Лауреати під час церемонії вручення нагород Press Club Polska 2024 PAP/Piotr Nowak

Серед лауреатів нагород Press Club Polska 2024 — українські журналістка і портал

Тетяна Колесниченко та Мацєй Станік з порталу Wirtualna Polska стали лауреатами Нагороди імені Даріуша Фікуса 2024 за журналістику найвищого ґатунку. Високо оцінено серію їхніх репортажів про війну в Україні. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У вівторок, 7 травня, у Польщі вручили журналістські нагороди Press Club Polska 2024. Тетяна Колесниченко та Мацєй Станік з порталу Wirtualna Polska стали лауреатами Нагороди імені Даріуша Фікуса 2024 за журналістику найвищого ґатунку. Високо оцінено серію їхніх репортажів про війну в Україні. Тетяна Колесничекно сказала, що вручення премії в час, коли ситуація в Україні найгірша з початку війни, є величезною відзнакою:

«Вже тривалий час ми постійно чуємо, що світ втомився, що люди втомилися, не хочуть більше читати про Україну, що це не має сенсу. Ми в редакції зовсім по-іншому підходимо до цього: завжди знаходився бюджет, завжди була можливість поїхати, зробити черговий репортаж, і цей черговий репортаж завжди зворушував і виходив чимось тим, що доходило до наших читачів».

Спеціальними преміями журі вирішило нагородити «Grupa Granica» та фонд «Ocalenie».

Премію з економічної журналістики за публікацію «Купуй зараз, плати потім» отримав Марек Шиманяк з журналу «Spider’s Web».

Премію Ярослава Зєнтари за журналістські розслідування отримала Катажина Влодковська, серія публікацій: У редакції Анджея Сквожа. «Я веду зворотний відлік. Поки не розревешся і не вийдеш», і «Не було змін». Після публікації репортажу про роботу в редакції Анджея Сквожа в Duży Format (Gazeta Wyborcza).

Українська організація та портал «Інформаційний спротив» (sprotyv.info) отримав нагороду за свободу слова IAPC (International Association of Press Clubs  Міжнародна асоціація прес-клубів).

Спеціальну нагороду Press Club Polska отримали творці незалежних регіональних ЗМІ Маріуш Шмідтка та Кшиштоф Зизік.

IAR/Т.А.