"Митці для Перемоги. Квітуча Україна": як мистецтво об'єднує та надихає

“Митці для Перемоги. Квітуча Україна”: як мистецтво об’єднує та надихає

23 травня у Києві, у легендарних Золотих Воротах, відбулася урочиста подія – виставка “Митці для Перемоги. Квітуча Україна”. Цей захід зібрав під одним дахом митців, волонтерів, військових та небайдужих громадян, щоб підтримати українських захисників та показати, як мистецтво може слугувати інструментом відновлення та зцілення.

Ініціатива організації виставки належала отцю Івану Грицюку, а її втілення стало можливим завдяки співпраці громадських організацій «Андріївський Узвіз» та «Територія Жінок Києва». Проєкт  спрямована на збір коштів для українських військових, а також на демонстрацію того, як руйнівні об’єкти можуть стати джерелом краси та надії.

На виставці були представлені роботи численних українських художників з різних регіонів України, які перетворили колишні снаряди на справжні витвори мистецтва. Серед них були Олександр Охапкін, Олена Онуфрів, Наталія Ніколайчук, Олена Жеребецька, Оксана Свіжак, Марина Гусак, Марія Поліщук, Оля Ладижець, Вікторія Любчик, Соломія Дорош, Ірина Гресик, Олеся Казнох, Наталія Євдокименко-Проданчук, Віктор Проданчук, Анна Атоян, Олександра Сурган, Юлія Новак, Вікторія Брей, Анжеліка Шестозуб, Катаріна Карцовник, студенти Національного транспортного університету та НАКККіМ, а також діти Софійка Гливинська, Анна Тищук та Соломія Островна.

Вагома роль в реалізації виставки належить організаторам та виконавцям заходу, серед яких Тетяна Митрофанова, Наталія Мартин, Катерина Палій, Юля Ткачук, Марина Родіонова, Анна Гаджаман, Оксана Янчій, Оксана Шкроботко, Анна Височанська-Янкович, Анна Палій, Уляна Сивик, Лілія Шевченко, Наталія Тищук, Анна Стожко та Лідія Гливинська. Їх невтомна робота над кожною деталлю зробила цей захід особливим.

Особливою подією вечора стало підняття залізної герци музею, що символізувало гордість за місто та країну. Директорка Музею Золоті Ворота Оксана Ластовська забезпечила теплий прийом для всіх гостей.

У програмі заходу також взяли участь ведучий Олександр Тадля, музикант Олександр Музика та поет Максим Коровниченко, які створили незабутню атмосферу вечора.

Виставка також мала важливий благодійний компонент. Алла Сокол надала для аукціону ювелірні вироби зі справжніх відстріляних гільз, обрамлених у срібло. Волонтери збирали донати та організували спеціальні банки під кожну гільзу, аби підтримати проєкт.

Партнерами проєкту є Національний заповідник «Софія Київська», Музей-майстерня Івана Кавалерідзе, Александр Юнин, фонд Андрія Сіромахи, об’єднання митців «Андріївський Узвіз 34» та Ротарі клуб Київ. Справжньою окрасою події стали квіти, надані Ніною та Григорієм Кулініченками, а також мешканцями села Петрушки.

Цей захід зібрав разом людей з різних куточків країни, об’єднаних спільною метою – підтримкою наших військових та відновленням України через мистецтво. Виставка “Митці для Перемоги. Квітуча Україна” продемонструвала, як спільні зусилля можуть створити щось прекрасне навіть у найскладніші часи. Це свідчить про те, що разом ми робимо великий внесок у майбутню перемогу та мир в Україні.

Проєкт “Митці для Перемоги. Квітуча Україна” не лише сприяє підтримці українських захисників, але й показує, як мистецтво може бути інструментом відновлення та зцілення. Виставка вражає образами квітів, птахів та іншими символами весняного відродження, створюючи емоційний зв’язок з глядачем.

Запрошуємо киян та гостей міста відвідати виставку та підтримати наших військових донатами на арт-об’єкти до 6 червня, коли відбудеться онлайн-аукціон. Разом ми можемо створити “Квітучу Україну” та виявити підтримку нашим захисникам!

Виставка “Квітуча Україна”

Автор: Анна Стожко