Дональд Туск: передача винищувачів Україні не повинна шкодити безпеці Польщі
Україна і Польща підписали угоду про гарантії безпеки PAP/Rafał Guz

Дональд Туск: передача винищувачів Україні не повинна шкодити безпеці Польщі

Прем’єр-міністр Дональд Туск підкреслив, що перед тим, як Польща передасть Україні літаки МіГ, вона повинна отримати від союзників по НАТО можливість замінити їх на інші літаки. Передача винищувачів Україні не повинна відбуватися на шкоду безпеці Польщі, додав польський прем’єр. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Прем’єр-міністр Польщі на прес-конференції з президентом України Володимиром Зеленським торкнувся питання про передачу Україні більшої кількості МіГ-ів.

Як він зазначив, Польща не може «просто передати літаки», оскільки вони сьогодні виконують функцію повітряної поліції НАТО. Однак, він підкреслив, що якщо союзники по НАТО дозволять Польщі замінити МіГи іншими літаками, і буде збережено баланс, він буде переконувати командування передати ці винищувачі Україні.

«Але я підкреслюю, і це те, що я сказав президенту Зеленському з усією чесністю: це не може бути на шкоду безпеці Польщі. Україна перебуває в набагато гіршій, набагато небезпечнішій ситуації, ніж Польща, але, на жаль, мушу сказати, що після України ми перебуваємо в найскладнішій ситуації. Ось чому ми такі обережні — тому що хочемо бути серйозними — заявити про те, що ми справді здатні зробити»,  — сказав Дональд Туск.

У понеділок, 8 липня, Володимир Зеленський і Дональд Туск підписали угоду про співробітництво у сфері безпеки між Україною та Польщею. 

PAP/Д.Н.