Саміт миру в Швейцарії: світові лідери видадуть спільне комюніке
Президент України Володимир Зеленський (праворуч) вітає президента Польщі Анджея Дуду (ліворуч) під час Саміту миру, Бюрґеншток, Швейцарія, 15 червня 2024 року PAP/EPA/ALESSANDRO DELLA VALLE / POOL

Саміт миру в Швейцарії: світові лідери видадуть спільне комюніке

Офіційний текст документу буде оприлюднений наприкінці Глобального саміту миру, який 15-16 червня відбувається на курорті Бюрґеншток. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У попередньому проєкті підсумкового комюніке Саміту миру, який 15-16 червня проходить в Швейцарії, світові лідери закликають до збереження територіальної цілісності України. У документі, який вдалося побачити інформаційному агентству Reuters, йдеться про те, що росія несе відповідальність за початок війни. У комюніке провідні політики світу наголошують, що москва повинна припинити військові дії.

Крім того, документ містить заклик повернути Запорізьку АЕС під контроль України, а також захистити доступ до морських портів в Азовському морі.

«Загроза застосування ядерної зброї в умовах війни, яка триває в Україні, є абсолютно неприйнятною. Так само неприпустимими є напади на торгові судна та цивільну портову інфраструктуру. Усі незаконно депортовані українські діти та незаконно утримувані українські цивільні особи мають повернутися в Україну», ― читаємо у проєкті заяви.

Офіційний текст спільного комюніке буде оприлюднений наприкінці Глобального саміту миру, який відбувається на курорті Бюрґеншток. Мета зустрічі, в якій беруть участь понад 100 світових делегацій, полягає в тому, щоби розпочати мирний процес для України.

У події бере участь президент Польщі Анджей Дуда. У суботу, 15 червня, виступаючи з промовою під час саміту, польський лідер вкотре вказав на імперські прагнення росії.

Анджей Дуда підкреслив, що в Центрально-Східній Європі росію часто називають «в’язницею народів».

IAR/Х.П.