Президент України підсумував Саміт миру у Швейцарії
Виступ президента України Володимира Зеленського під час підсумкової прес-конференції на Саміті заради миру в Україні, Швейцарія, 16 червня 2024 року. PAP/EPA/ALESSANDRO DELLA VALLE / POOL

Президент України підсумував Саміт миру у Швейцарії

Український назвав успіхом те, що майже всі країни-учасниці визнали територіальну цілісність України. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Президент України Володимир Зеленський оцінив мирний саміт, який завершився у Швейцарії, як успішний, однак, як він зазначив, Росія все ще не готова до миру.

Український назвав успіхом те, що майже всі країни-учасниці визнали територіальну цілісність України. Цю цілісність не визнає Росія, яка була відсутня на переговорах у Швейцарії. Ця країна, як зазначив Володимир Зеленський, досі не готова до справедливого миру. Таким чином український президент послався на нещодавню заяву Володимира Путіна про те, що припинення вогню можливе лише за умови, що Україна відмовиться від частини своїх територій.

За словами Зеленського, майже всі учасники конференції сказали, що цією заявою Путін перекреслив всі свої попередні висловлювання про прагнення до миру.

Заключне комюніке підписали більшість з понад 90 держав і міжнародних організацій, які брали участь у заході. Не підписали, зокрема, Індія, Бразилія, Об’єднані Арабські Емірати та Саудівська Аравія.

IAR/O.T.