Делегація ISOA (USA) в Києві: “Американський бізнес зацікавлений інвестувати у проєкти відбудови України”

Делегація ISOA (USA) в Києві: “Американський бізнес зацікавлений інвестувати у проєкти відбудови України”

Делегація ISOA (USA) в Києві: “АМЕРИКАНСЬКИЙ БІЗНЕС ЗАЦІКАВЛЕНИЙ ІНВЕСТУВАТИ У ПРОЄКТИ ВІДБУДОВИ УКРАЇНИ”. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на блог голови Правління БО «Благодійний фонд Польсько-Українського партнерства», голови Ради Польсько-Української Господарчої Палати Олега Дубіша.

За повідомленням відділу зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації Міністерства економіки України:

“Приватний капітал та інвестиції іноземного і вітчизняного бізнесу стануть основою відновлення України. Про це говорили під час зустрічі керівництва Міністерства економіки України з представниками Міжнародної асоціації стабільних операцій (ISOA) та провідних американських компаній.

“Урядом визначено ключові сектори, які є найбільш перспективними для інвестицій в Україні – це енергетика, аграрне виробництво та продовольство, транспорт і логістика, критичні матеріали, IT та машинобудування. Саме ці сектори вже зараз розвивають економіку нашої країни та мають глобальний потенціал до зростання. Товари й послуги цих секторів також потрібні на міжнародному ринку. Окрім того, розвиваючи ці сектори Україна допоможе світові протистояти глобальним викликам: голоду, кліматичній кризі, а також зможе запропонувати альтернативу російському експорту”, – зазначила заступниця Міністра економіки України Надія Бігун.

Вона нагадала, що через війну за підсумками минулого року Україна мала майже 30% падіння економіки, проте завдяки стійкості та адаптивності українського бізнесу вже цього року ми спостерігаємо зростання у 2,2% ВВП. Проте, щоб відновитись, вітчизняна економіка має зростати значно швидшими темпами і для цього необхідні інвестиції.

“Основою відновлення України має стати приватний капітал та інвестиції від іноземних і українських підприємців. Ми пропонуємо інвесторам долучитись до відбудови країни через механізми державно-приватного партнерства, створювати спільні підприємства з українським бізнесом, користуватись можливостями індустріальних парків, готові надавати державну підтримку великим інвесторам, працюємо над страхуванням інвестиційних ризиків. Український ринок має значну ємність, окрім того, це робоча сила, сировина, ринки збуту. І саме зараз час розглядати інвестиції у відбудову країни та перенесення до України виробництв в рамках глобальних ланцюгів постачань”, – наголосив заступник Міністра економіки України Володимир Кузьо.

В ході зустрічі обговорювалась також низка інших питань, які цікавили представників американського бізнесу – проблеми розмінування територій, зокрема, сільськогосподарських земель, сфери публічних закупівель, розвитку вітчизняної переробної галузі та локалізації виробництва в Україні, підтримки малого й середнього українського бізнесу“.

Такі от хороші новини від нашого Міністерства економіки (МЕ)… Правда особисто мені здається ,що потенціал нашої співпраці в тому числі інвестиційної з партнерами зі США значно ширший і нагальніший чим може на перший погляд видатись з цитованого повідомлення МЕ особливо в частині інвестиційних потреб оборонно-промислового комплексу України, страхування від різноманітних ризиків в Україні, тощо… Не забуваймо – ВІЙНА ТРИВАЄ І ТРИВАТИМЕ ЩЕ!

Олег ДУБІШ

Польсько-Українська Господарча Палата в Україні

Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza

Благодійний фонд польсько-українського партнерства

Благодійний фонд “Карпатські ініціативи”

Україно-Польська медіаплатформа, Ukraińsko-Polska platforma medialna