Президент України у Бюрґенштоку: «Збій на продовольчому ринку — шлях до хаосу»
Президентка Швейцарської Конфедерації Віола Амхерд (ліворуч) і президент України Володимир Зеленський на заключній прес-конференції Саміту миру, Бюрґеншток, Швейцарія, 16 червня 2024 року PAP/EPA/URS FLUEELER / POOL

Президент України у Бюрґенштоку: «Збій на продовольчому ринку — шлях до хаосу»

Учасники Саміту миру погоджуються, що міжнародне право та Статут ООН мають бути основою для встановлення справедливого миру. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У Бюрґенштоку, що в центральній Швейцарії завершився дводенний Глобальний саміт миру. В події, присвяченій обговоренню можливих шляхів встановлення миру в Україні, взяв участь 101 учасник. Про це український лідер Володимир Зеленський повідомив у соцмережах.

Закриваючи Саміт миру, президент України вкотре вказав на воєнні злочини, які вчиняє рф. Зокрема, політик, нагадав, що росія використовує їжу як зброю, провокуючи продовольчу кризу, а також вдається до ядерних погроз.

«Я вдячний учасникам Саміту миру за повне визнання необхідності реагувати на безпекову ситуацію на Запорізькій АЕС, яка була захоплена російськими військами та перетворена на плацдарм для війни. Також я хочу підкреслити, що продовольча безпека є критично важливою не лише для країн Глобального Півдня, але буквально для кожної країни світу, тому що вона визначає ціну життя», — сказав Зеленський, додавши, що будь-який катастрофічний збій на продовольчому ринку становить «прямий шлях до хаосу».

Підсумовуючи дводенний Глобальний саміт миру, світові лідери видали спільну заяву. Президентка Швейцарської Конфедерації Віола Амхерд назвала ключові пункти, на яких базується документ.

«По-перше, будь-яке використання ядерної енергії та ядерних установок має бути безпечним, захищеним та екологічно чистим. По-друге, продовольчу безпеку жодним чином не можна використовувати як зброю. (…)  По-третє, всі військовополонені повинні бути звільнені шляхом обміну. Всі депортовані та незаконно переміщені українські діти та всі інші цивільні особи України, яких незаконно утримує (росія — ред.) мають повернутися в Україну», — заявила посадовиця, наголосивши, що міжнародне право та Статут ООН повинні бути основою для встановлення справедливого миру.

Христина Пічкур