Нацполіція ліквідувала масштабну схему виготовлення та збуту підробних документів (ВІДЕО)

Нацполіція ліквідувала масштабну схему виготовлення та збуту підробних документів (ВІДЕО)

Двоє мешканців Одеської області влітку 2023 року утворили та очолили стійке об’єднання – злочинну організацію, члени якої виготовили більше 3,8 тисяч фальшивих документів. Готові замовлення розсилали засобами поштового зв’язку. Орудували ділки на території п’ятьох областей, а саме: Вінницької, Одеської, Львівської, Донецької та Харківської. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на МВС України.

Для «розкрутки бізнесу» зловмисники навіть створили сайт із посиланням на Telegram, через який і приймали замовлення. Серед фальшивок, які можна було придбати у ділків — посвідчення водія, свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів, посвідки на постійне проживання, свідоцтва про закінчення автошколи та паспорт громадянина України.

Ліквідували масштабну злочинну схему слідчі ГУНП у Вінницькій області та працівники Вінницького управління Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції спільно з оперативниками СБУ за фізичної підтримки спецпризначенців КОРДу та ДВБ НПУ.

Тоді правоохоронці одночасно провели у фігурантів 35 санкціонованих обшуків у п’ятьох областях України. Під час заходів вилучили велику кількість вже виготовлених документів та заготовок для майбутніх замовлень, печатки з ознаками підробки державних і приватних установ, зокрема і одного з сервісних центрів МВС, майже 90 000 доларів США та техніку, на якій виготовляли фальшивки.

За процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури слідчі слідчого управління Головного управління Національної поліції у Вінницькій області зібрали докази, на підставі яких повідомлено про підозру двом організаторам та п’ятьом членам злочинної організації, котрі здійснювали підроблення офіційних документів.

У ході розслідування доведено, що прибутки фігурантів, одержані злочинним шляхом, становлять майже 6,5 мільйонів гривень. Члени угруповання легалізували їх, у тому числі через криптогаманці.

Учасникам злочинної організації інкримінують низку злочинів, серед яких:

– створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній;

– легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом;

– підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів;

– виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, що існують у паперовій формі, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів;

– втягнення неповнолітніх у протиправну діяльність

(ч. ч. 1, 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 199, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 358, ч. 3 ст. 15, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 358, ч. 3 ст. 15, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 358, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 209, ч. 1 ст. 304 Кримінального кодексу України).

Досудове розслідування триває. Підозрюваним загрожує до дванадцяти років ув’язнення з конфіскацією майна.