Чехія: підтримка України у війні з росією — головна тема зустрічі очільників МЗС НАТО
Ілюстраційне фото https://pxhere.com/CC0 Domena publiczna

Чехія: підтримка України у війні з росією — головна тема зустрічі очільників МЗС НАТО

Дводенна неформальна зустріч міністрів закордонних справ країн Північноатлантичного альянсу, яка починається в четвер, 29 травня, у Празі, не має заздалегідь підготовленого порядку денного, але найбільше уваги буде приділено підтримці України в оборонній війні з росією. Також ітиметься про дезінформацію. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Обговорюватимуться питання протидії дезінформації, особливо в період перед виборами до Європарламенту, — повідомляє МЗС Польщі. Міністри 32 країн НАТО також обговорять варіанти колективної оборони.Чеські ЗМІ прогнозують, що однією з тем зустрічі може бути також питання використання українською армією західної зброї для ударів по цілях у росії. Коментатори звертають увагу на постійну тему можливої ​​присутності в Україні військових з країн НАТО. Існує також питання направлення навчальних місій НАТО до воюючих країн.

Згадуються й інші теми: масштаби участі у фінансуванні спільної оборони та виконання цих зобов’язань, співпраця з країнами Далекого Сходу і, звичайно, відносини з росією.Головна мета неформальної зустрічі — підготовка до липневого саміту Альянсу у Вашингтоні. Формула «неформальної зустрічі» не передбачає висновків у формі заяви чи повідомлення. Джерело в Міністерстві закордонних справ Чехії повідомило Польському агентству преси (PAP), що міністри зможуть обговорити найделікатніші питання, щодо яких може бути двозначність або навіть невизначеність.Також наголошувалося, що господарем і найважливішим учасником зустрічі, яка відбудеться у Празі, буде не міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський, а генсек НАТО Єнс Столтенберґ. У п’ятницю, 31 травня, на пресконференції він має підсумувати хід усієї зустрічі.У четвер, 30 травня, увечері міністри зустрінуться в Празькому Граді з президентом Чехії Петром Павелом, який очолював Військовий комітет НАТО. Раніше в Сенаті Чехії відбудуться панельні дебати, присвячені 75-річчю Альянсу. У них візьмуть участь міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський і міністерка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен. Очікується, що до них приєднається Єнс Столтенберґ.РАР/С.Ч.