Польща запропонує ЄС зміни до «транспортного безвізу» з Україною

Польща запропонує ЄС зміни до «транспортного безвізу» з Україною

Польща надасть Єврокомісії свої пропозиції змін до так званого транспортного безвізу з Україною в межах реалізації угоди з польськими перевізниками, які до 1 березня призупинили блокаду кордону з Україною. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Укрінформ.

Про це повідомляє Міністерство інфраструктури Польщі.

Як зазначається, про реалізацію угоди, підписаної 16 січня міністром інфраструктури РП Даріушем Клімчаком та представниками польських перевізників, йшлося під час зустрічі заступника міністра Павла Ганчажа з послом України в Польщі Василем Зваричем, яка відбулася 18 січня.

“…Заступник міністра інфраструктури Павел Ганчаж також повідомив співрозмовнику, що Польща незабаром подасть свої пропозиції щодо змін до угоди про лібералізацію перевезень між ЄС та Україною, і запросив українську сторону до співпраці. Заступник міністра підкреслив, що дії Польщі в цьому напрямку спрямовані на формування сприятливих умов для обох сторін”,- інформує польське міністерство.

Міністерство інфраструктури Польщі 16 січня підписало угоду з організаторами блокади пунктів пропуску на польсько-українському кордоні. Згідно з домовленостями, блокувальники призупиняють до 1 березня акцію протесту. До цього часу уряд РП зобов’язується вирішити їхні проблеми, зокрема у співпраці з Україною та ЄС.

6 листопада польські перевізники розпочали блокування руху вантажівок поблизу трьох найбільших пунктів пропуску на кордоні з Україною: «Корчова – Краківець», «Гребенне – Рава-Руська», «Дорогуськ – Ягодин». Серед основних вимог – повернення практики дозволів для українських перевізників, скасованої угодою з Євросоюзом до 30 червня 2024 року.