Анджей Дуда: Напад Росії на Грузію - це зламний момент в історії Європи
http://external.polskieradio.pl/files/68310a08-7bc9-4228-ae11-830ca17de811.file

Анджей Дуда: Напад Росії на Грузію – це зламний момент в історії Європи

Президент Польщі написав листа до учасників конференції, присвячені 10 роковинам агресії Росії проти Грузії. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

«Агресія Росії проти Грузії у 2008 році – це один зі зламних моментів у найновішій історії Європи; президент Лєх Качинський повністю визнавав значення тих трагічних подій», – написав президент Польщі Анджей Дуда у листі до учасників конференції, присвяченій подіям, що відбулися 10 років тому.

У вівторок в Музеї Варшавського повстання відбулася конференція, пов’язана із десятими роковинами нападу Росії на Грузію у серпні 2008 року.

«Агресія збройних сил Російської Федерації проти Грузії у серпні 2008 року була одним зі зламних моментів у найновішій історії Європи. Гордість і надію, якими Революція троянд наповнила серця грузин, замінили горе і безпорадність у зв’язку з жорстоким насильством і траур за загиблими солдатами та мирним жителям», – написав президент Польщі у листі до учасників конференції.

Анджей Дуда зазначив, що війна в Грузії показала, що «в архітектурі європейської та світової безпеки з’явився тривожний пролом». «Значення тих трагічних подій повністю розумів світлої пам’яті президент Республіки Польща професор Лєх Качинський, котрий прибув до Тбілісі у товаристві президентів України, Литви, Естонії та прем’єра Латвії», – підкреслив президент.

Він додав, що «пам’ятна промова, з якою Лєха Качинський виступив 12 серпня 2008 року перед будинком грузинського парламенту, виражала його особисту мужність та глибокий, далекоглядний погляд на геополітичну ситуацію Центрально-Східної Європи, і водночас стала частиною прекрасної та натхненної історії польської-грузинської дружби».

«Ці відносини, яким притаманна взаємоповага, симпатія та визнання, спираються на прихильність до спільних цінностей та відображають спільні долі обох наших націй», – написав польський президент, зазначивши, що Польща та Грузія цьогоріч святкують 100-річчя відновлення незалежності.

Листа до учасників конференції написав також міністр закордонних справ Яцек Чапутович. «Коли 10 років тому російські танки наближалися до столиці Грузії, президент Лєх Качинський вирішив зібрати чотирьох лідерів регіону та без вагання організував політ до Тбілісі. Ліпше, ніж будь-хто інший, президент Качинський розумів загрозу для Грузії від агресії Росії, він розумів, що необхідний негайний, однозначний протест проти порушення Росією норм міжнародного права, права на самовизначення народів та незалежності і територіальної цілісності Грузії», – написав голова МЗС Польщі. Він зазначив, що через 10 років слова, які президент Качинський сказав 12 серпня 2008 року у Тбілісі, залишаються актуальними.

Чапутович процитував слова Лєха Качинського: «нині – Грузія, завтра – Україна, післязавтра – країни Балтії, а потім, можливо, прийде час і на мою країну, на Польщу». Очільник польської дипломатії запевнив у підтримці, «Польщі для проєвропейських та проатлантичнх зусиль Грузії та грузинів». «Ваше місце – у великій родині демократичних та європейських держав. Ми чекаємо на Вас. Ми зробимо усе можливе, аби підтримати Вас на цьому шляху», – запевнив у листі Яцек Чапутович.

PAP/Т.А.