Анджей Дуда вручив штандарт Репрезентативному полку Війська Польського
Президент Польщі Анджей Дуда вручає бойове знамено Репрезентативному полку Війська Польського PAP/Piotr Nowak

Анджей Дуда вручив штандарт Репрезентативному полку Війська Польського

Президент сказав, що Репрезентативний полк є однією з найчудовіших форм представлення Польщі. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У неділю, 31 березня, президент Польщі Анджей Дуда вручив військовий штандарт Репрезентативному полку Війська Польського. Церемонія вручення нового прапора відбулася на площі Пілсудського у Варшаві за участі польського лідера та міністра національної оборони Польщі.

Президент сказав, що це особлива мить для солдатів:

«Тут, перед могилою Невідомого солдата у Варшаві, у такому дуже символічному місці для цілого нашого народу, але, передусім, для наших солдатів, у місці, де багато людей скаже, що тут „б’ється серце Польщі, б’ється серце нас, як поляків”. Дякую солдатам Репрезентативної компанії Війська Польського, солдатам Репрезентативного полку за виняткову службу, яку вони несуть із великою гордістю».

Під час церемонії вручення штандарту військовому формуванню президент Дуда наголосив, що цей полк є однією із найчудовіших форм представлення Респубілки Польща:

«Я дякую Вам від щирого серця за Вашу чудову службу. Від щирого серця дякую Вам, що я можу з гордістю стояти і дивитися, як ви несете службу під час візитів наших іноземних гостей, як чудово ви маршируєте, яку чудову муштру ви показуєте, як гарно ви виглядаєте, яку гарну військову форму маєте, як дуже гідно та чудово показуєте потенціал польського війська і його велику традицію».

Репрезентативний полк продовжує традицію Репрезентативної компанії Війська Польського. Зворушений президент Польщі нагадав також про присутність її солдатів на летовищі у Росії, декілька днів після смоленської катастрофи, що сталася 10 квітня 2010 року.

Репрезентативний полк Війська польського був створений 31 березня 2018 року з Репрезентативного батальйону Війська польського та Військового оркестру у Варшаві.

IAR/Т.А.