До Польщі потрапив небезпечний так званий дизайнерський наркотик
http://external.polskieradio.pl/files/8ed19721-fefe-489c-9550-16d631898e97.file

До Польщі потрапив небезпечний так званий дизайнерський наркотик

Як повідомляє портал niezależna.pl, це найбільш небезпечна психоактивна речовина в світі. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Досі ця речовина найбільш відомою була в США. Вона не одурманює, а відразу вбиває. На її слід поліція натрапила під час операції проти злочинної групи, що займається розповсюдженням наркотиків, психоактивних речовин і так званих дизайнерських (або конструкторських) наркотиків.

«Розповсюдження дизайнерських наркотиків відбувалося передусім через Інтернет, з використанням кур’єрських фірм, які доставляють замовлені посилки», – повідомив речник Варшавської комендатури поліції Маріуш Мрозек.

У складі небезпечного дизайнерського наркотику є фентаніл, хімічна сполука, що використовується як протибольовий та анестезуючий засіб, який має безпосередній вплив на центральну нервову систему. Американські статистичні дані підтверджують, що він викликає дуже сильну залежність і є однією з найбільш смертоносних речовин у світі. Призводить до втрати свідомості та параноїдальних станів і, вкінці, смерті від удушення.

У результаті операції функціонери вилучили близько 122 кілограмів наркотиків і так званих дизайнерських наркотиків. Затримано вісьмох членів групи. Трьом з них прокурор поставив закиди. У випадку п’ятьох застосовано запобіжний захід у вигляді тимчасового утримання під вартою, а до трьох інших встановлено нагляд поліції та заборону виїзду з країни.

Речовини, які розповсюджувала злочинна група, замовило приблизно 15 тисяч осіб із Польщі та інших країн.

IAR/Н.Б.