Facebook Polska запустив кампанію проти фейковин новин у веб-мережі
http://external.polskieradio.pl/files/d2b8ad79-6b9f-4cb8-a0a3-9783860d1451.file

Facebook Polska запустив кампанію проти фейковин новин у веб-мережі

Польська філія Facebook і Польське пресове агенство почали навчальну кампанію з розпізнання дезінформації в Інтернеті. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Facebook хоче навчити своїх користувачів у Польщі розпізнавати так звані фейкові новини (fake news), тобто фальшиву інформацію, що поширюють у всесвітній павутині. Для цього найбільша соціальна мережа спільно з Польським пресовим агентством (PAP) почала освітню кампанію.

«Не довіряйте заголовкам, звертайте увагу на світлини, перевіряйте джерело, шукайте думки інших людей», – такі та інші поради будуть поширюватися через Facebook-сторінку PAP протягом місяця.

Керівник відділу із зв’язків з громадськістю Facebook у Польщі та країнах Балтії Якуб Туровський наголошує, що ціль кампанії – це навчання користувачів Facebook критично читати те, що з’являється на екранах їхніх мобільних телефонів, смартфонів та ноутбуків.

«Кампанія складається із серії інфографік з порадами як розумно та розважливо читати нині інформацію в Інтернеті. Використовуючи ці поради, сприйняття публікації або інформації буде набагато критичнішим. Критичне, розважливе читання інформації в Інтернеті, у Facebook є важливим у боротьбі за добре поінформоване суспільство», – наголосив Якуб Туровський.

Автори проекту рекомендують, зокрема, перевіряти URL-адреси веб-сайтів, бо багато сторінок із фейковою інформацією імітує справжні джерела, звертати увагу на незвичайне форматування та перевіряти, чи інформація не є жартом.

IAR/Т.А.