Громадянин України вдавав румуна, аби в'їати до Євросоюзу
http://external.polskieradio.pl/files/6b969322-30f5-4428-82d0-beeb3a833238.file

Громадянин України вдавав румуна, аби в’їати до Євросоюзу

Польські прикордонники затримали громадянина України, який з підробленим румунським паспортом хотів в’їхати до ЄС. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Працівники Бескидського відділу Прикордонної служби затримали 41-річного громадянина України, котрий використовував фальшиві румунські документи. Чоловік хотів їхати до Англії, а підроблені документи мали дозволити йому вільно в’їхати згідно правил, що застосовуються до громадян Європейського Союзу.

Інцидент трапився у вівторок вранці під час перевірки пасажирів транспортного засобу, що в’їжджав до Польщі в автомобільному пункті пропуску в Корчовій.

«Прикордонник звернув увагу на помилки у елементах захисту румунського паспорта, який показав пасажир. Чоловік, бажаючи підтвердити свою особу, представив додатково посвідчення особи, нібито видане владою Румунії. Детальний контроль з використанням спеціалізованого обладнання підтвердив, що обидва документи підроблені», – поінформував Пьотр Закєляж з Бескидського відділу Прикордонної служби.

Під час перевірки багажу іноземця прикордонники виявили український паспорт зі справжніми даними 41-річного громадянина України.

Українцю висунули звинувачення у зв’язку зі спробою незаконного перетину кордону з використанням підроблених документів. Чоловік зізнався, що хотів поїхати на заробітки до Великої Британії.

Щодо громадянина України прийнято рішення про позбавлення його волі на один рік із випробувальним терміном на два роки. Прикордонна служба не дозволила йому в’їхати до Польщі і відправила в Україну.

За інформацією польських прикордонників, у підкарпатських прикордонних пунктах пропуску цьогоріч це було вже 15 фальшиве посвідчення особи і 6 паспорт, виявлений Бескидським відділом Прикордонної служби. Натомість усіх підроблених документів у 2018 році було понад 650. Крім того, більш ніж 8,5 тис. іноземцям було відмовлено у в’їзді до Польщі.