«Христос не покидає тих, хто страждає». Шрі-Ланка, Лівія і Сх. Україна в молитвах Папи Франциска ІІ

«Христос не покидає тих, хто страждає». Шрі-Ланка, Лівія і Сх. Україна в молитвах Папи Франциска ІІ

Папа Римський Франциск під час Великодньої проповіді закликав до політичного вирішення конфлікту в Сирії. Він молився за Близький Схід, народи Ємену і Лівії; просив про мир для Східної України. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Монітор Інфо.

«Я хотів би висловити свою щиру близькість із християнською спільнотою, на яку напали в момент, коли вона єдналася в молитві, і з усіма жертвами цього жорстокого насильства», – підкреслив він, молячись за жертв нападів на Шрі-Ланці.

Звертаючись до тисяч вірян із балкону базиліки Святого Петра у Ватикані, Папа сказав: «Христос живе серед нас. Він показує нам світло зі свого воскреслого обличчя і не залишає тих, хто переживає важкі часи, страждання і жалобу. Нехай Він, живий, стане надією для улюбленого сирійського народу, жертв тривалого конфлікту, що загрожує тим, що ми станемо все більш байдужими».

Папа додав: «Великдень спонукає нас спрямувати погляд на Близький Схід, який роздирають постійні розбіжності та напруга. Нехай християни в цьому регіоні не втрачають терплячої стійкості, нехай будуть свідками воскреслого Господа і перемоги життя над смертю».

«З особливою думкою, – додав він, – я звертаюся до мешканців Ємену, зокрема до дітей, виснажених голодом і війною. Нехай Великоднє світло осяє всіх правителів та народи Близького Сходу, від ізраїльтян і палестинців, і підштовхне їх до полегшення багатьох страждань і прагнення до майбутнього миру і стабільності».

Франциск також говорив про посилення конфлікту в Лівії: «Нехай зброя перестане омивати кров’ю Лівію, де в останні тижні знову помирають безсилі люди, а багато сімей змушені залишати свої будинки». Він закликав сторони конфлікту «обирати діалог, а не переслідування, уникаючи повторного відкриття ран десятилітніх конфліктів і політичної нестабільності».

Він молився за розраду для жителів східних регіонів України, які, як він підкреслив, «продовжують страждати від тривалого конфлікту». «Нехай Господь заохочує до гуманітарних ініціатив і справ, покликаних досягти тривалого миру», – сказав Франциск.

У своїй проповіді, що транслювалася на весь світ, Франциск попросив миру для африканських країн, де тривають «соціальна напруга, конфлікти, а іноді й жорстокий екстремізм».

«Нехай радість Воскресіння переповнює серця мешканців американського континенту, які страждають внаслідок складної політичної та економічної ситуації. Я маю на увазі, зокрема, венесуельський народ: багатьох людей, які через кризу позбавлені мінімальних умов, необхідних для гідного і безпечного життя», – сказав Папа. Він закликав покласти край соціальній несправедливості, зловживанням і насильству у Венесуелі та надати необхідну допомогу населенню.

Папа закликав вірян не бути байдужими до страждань у світі; бути «будівельниками мостів, а не стін». Він закликав лідерів країн працювати задля закінчення гонки озброєнь і розповсюдження зброї.

«Нехай Воскреслий, який відкрив навстіж свій гроб, відкриє наші серця до потреб тих, хто страждає від бідності, беззахисних, бідних, безробітних, маргіналізованих, людей, які стукають у наші двері в пошуках хліба, притулку та визнання їхньої гідності», – закликав Папа.

Після промови він дав благословення Urbi et Orbi – місту і світу.

Потім Франциск говорив про серію недільних нападів у Шрі-Ланці. «Я з сумом прийняв звістку про замахи, які сьогодні, у Великдень, принесли траур і біль, у деяких церквах та інших місцях Шрі-Ланки, – сказав Папа. – Я хотів би висловити свою щиру єдність із християнською спільнотою, яка зазнала нападу тоді, коли єдналася в молитві з усіма жертвами такого жорстокого насильства».

«Я молюся Господу за всіх, хто трагічно загинув, молюся за поранених і за тих, хто страждає від цієї драматичної події», – сказав Франциск.

Нагадаємо, на Великдень у декількох містах Шрі-Ланки сталася серія вибухів у церквах і готелях, у результаті яких загинули близько 290 осіб.

Джерело: TVP Info