Кинув українку з інсультом на вулиці, бо злякався: суд зрозумів, прокуратура - ні. Є вирок
https://images.cdnyavp.pl/images/articles/80d2000675ffa31ba481df0aaacdd7a4edd3deb0.jpg

Кинув українку з інсультом на вулиці, бо злякався: суд зрозумів, прокуратура – ні. Є вирок

Районний суд в місті Сьрода-Великопольска (Środa Wielkopolska) завершив розгляд справи щодо польського фермера, який вивіз до сусіднього міста та покинув у важкому стані на вулиці працівницю з України. Інцидент стався в січні 2018 року, перед цим у постраждалої жінки стався інсульт. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на “Я в Польщі”.

Районний суд в місті Сьрода-Великопольска (Środa Wielkopolska) завершив розгляд справи щодо польського фермера, який вивіз до сусіднього міста та покинув у важкому стані на вулиці працівницю з України. Інцидент стався в січні 2018 року, перед цим у постраждалої жінки стався інсульт.

Як повідомляє YAVP.PL з посиланням на Tvn24.pl, польському роботодавцю висунули дев’ять звинувачень, вісім з яких стосувалося порушення процедури працевлаштування іноземців. Під час розгляду справи той визнав провину. Натомість, свою поведінку після того, як в українки стався інсульт, фермер пояснив панікою, в тому числі через те, що жінка працювала в нього нелегально.

“Я тоді не знав, що можу сплатити внески соціального забезпечення, не маючи дозволу на працевлаштування. Тому, не доїжджаючи до лікарні, я вирішив зателефонувати в службу екстреної допомоги та викликати “швидку”. Я придумав таку історію, що пані не є моєю працівницею”, – пояснив обвинувачений.

Його адвокат додав, що після того, як інцидент з українкою набув розголосу, а справа дійшла до суду, потерпілій жінці запропонували допомогу. Врешті-решт, обидві сторони вже під час судового процесу врегулювали претензії та уклали між собою мирову угоду, деталі якої вирішили не розголошувати.

Враховуючи цей факт, а також те, що роботодавець оплатив витрати, пов’язані з лікуванням 43-річної громадянки України в Польщі, та погасив борги ZUS, суд ухвалив рішення про умовне припинення кримінального провадження терміном на 2 роки. Також фермера зобов’язали додатково сплатити 10 тисяч злотих на користь потерпілої.

Водночас прокуратура не погодилася з таким рішенням суду, адже вважає, що обвинувачений заслуговує на більш серйозне покарання. Не виключено, що ухвала буде оскаржена в апеляції.

Нагадаємо, 43-річна громадянка України працювала на одному з підприємств поблизу міста Сьрода-Великопольска. Після роботи у неї стався інсульт. Керівник, замість того, щоб викликати швидку допомогу, вирішив вивезти її  в сусіднє містечко і залишити посеред вулиці. Після цього він зателефонував до поліції та повідомив, що в парку на лавці знаходиться п’яна жінка.