Коментар Консульства України в Гданську щодо консульського обслуговування
Генконсульство України https://www.facebook.com/UKRinKrakow/

Коментар Консульства України в Гданську щодо консульського обслуговування

Консульство України в Гданську оприлюднило звернення через численні сигнали про активізацію “посередницьких фірм”, які за гроші обіцяють зареєструвати в електронній черзі, підготувати та оформити документи для вчинення різних консульських дій. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на “Я в Польщі”.

“Зазначені фірми або окремі приватні особи, які пропонують таку допомогу, не мають жодного відношення до Консульства України в Гданську, їхня діяльність має ознаки шахрайства та підлягає правовій оцінці компетентних органів”, – йдеться в інформації дипустанови.

Громадянам України нагадали, що реєстрація на прийом в установі здійснюється безкоштовно через систему МЗС України «е-Черга».  Правила та інструкція як це зробити розміщені на офіційній інтернет-сторінці установи за посиланням https://online.mfa.gov.ua/application.

А детальну інформацію щодо переліку документів, тарифів консульського збору та порядку подачі документів для вчинення необхідної консульської дії можна знайти на сайті Консульства.

“Звертаємо увагу на те, що установою проводиться щоденний моніторинг системи електронної реєстрації громадян. У разі виявлення фактів використовування системи посередниками, така реєстрація скасовується. Також адміністраторами системи буде скасована  реєстрація однієї і тієї ж особи для здійснення однієї і тієї ж консульської дії на різні дати”, – додали в установі.

Наостанок там закликали громадян України не піддаватися на пропозиції шахраїв та інформувати консульство про подібні випадки для подальшої передачі усіх відомостей правоохоронним органам. Якщо вам щось відомо, можете залишити інформацію тут.