Литва і Польща хочуть посилити захист Сувалкського коридору
Сувалкський коридор Jakub Łuczak [Public domain]

Литва і Польща хочуть посилити захист Сувалкського коридору

У разі агресії Росії їй буде важливо захопити цю ділянку, аби відрізати шлях союзникам з НАТО до країн Балтії. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Литва і Польща домовилися зарахувати по одній бригаді до діючого в місті Ельблонґ Штабу Північно-Східної дивізії для захисту так званого Сувалкського коридору (перешийку), передає «Європейська правда» з посиланням на портал Delfi.

«У нас є сертифікований високими оцінками міжнародний штаб, і тепер ми хочемо дати їм справжніх солдатів», – заявив очільник Генерального штабу Війська Польського Раймунд Анджейчак, перебуваючи з офіційним візитом у Литві.

«Ми також обговорюємо це з іншими країнами, чи хотіли б вони бути частиною цієї команди», – зазначив польський генерал.

Сувалкський коридор (або перешийок) – це ділянка сухопутного кордону Литви і Польщі шириною у 100 км, яка на заході межує з Калінінградською областю РФ, а на сході – з Білоруссю.

За словами експертів, у випадку війни Росії важливо було би швидко захопити Сувалкський коридор, щоб відрізати союзникам з НАТО шлях по суші до країн Балтії.

Раймунд Анджейчак сказав, що обговорив з литовським міністром оборони можливості для військових обох країн відпрацьовувати «максимально комплексні і складні сценарії», тому що в разі кризи часу для підготовки не буде.

«Якщо вони будуть тренуватися щодня, то будуть знати один одного і узгодять свої системи, буде досягнутий бажаний час активізації ВС і аспект стримування», – сказав Анджейчак. За його словами, Польща зі стурбованістю спостерігає за нарощуванням Росією військових сил у Калінінградській області.

«Зростаюча чисельність військових підрозділів, модернізація в Калінінградській області – це символи дуже агресивних дій російських», – сказав генерал.

Литовська розвідка стверджує, що в останні роки в Калінінградській області оновлюється стара і створюється нова військова інфраструктура, формуються нові підрозділи, поставляються нові озброєння і військова техніка, на сухопутних і морських полігонах області йде інтенсивна військова підготовка.

eurointegration.com.ua/Т.А.