Найкрасивіші сади Польщі, які варто відвідати!
https://images.cdnyavp.pl/images/articles/843a0ac781a5c8a27ee35c474933093f7e08aa09.jpg

Найкрасивіші сади Польщі, які варто відвідати!

Сади та парки – це місце для відпочинку й чудова можливість насолодитися красивою природою. Ідилічний клімат Аркадії, розкішні розарії при палацах й замках та незаймані ботанічні сади – запрошуємо вас на прогулянку по садовому мистецтву. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на “Я в Польщі”.

Ogrody Hortulus (Dobrzyca)

Один з найстаріших відкритих садів в Польщі й, безумовно, один з найбільш незвичайних! Завдяки м’якому клімату тут зібрані рідкісні колекції рослин, у тому числі екзотичні. Це прекрасне місце для відпочинку на лоні природи та місце натхнення для багатьох художників, фотографів і садівників. Додатковою розвагою є живий лабіринт, яким можна милуватися з 20-метрової вежі або спробувати пройти самому!

Ogrody Hortulus (Dobrzyca) screenshot/www.hortulus.com.pl

Ogród w Wilanowie (Warszawa)

Паралельно з початком будівництва палацу в Віланові були створені прилеглі сади. Ян III Собеський особисто доглядав за рослинами, садив дерева та проводив довгі години в своєму улюбленому саду. Сьогодні ви можете помилуватися його роботою й прекрасними італійськими садами, розташованими між палацом та Вілановскім озером. Великі території маєтку включають також англо-китайський сад, створений на замовлення, й чисто англійський сад.
Ogród w Wilanowie (Warszawa) screenshot//www.wilanow-palac.pl
Tutaj wpisz tekst

Arkadia (Łowicz)

Феноменальний та ідилічний сад Аркадія був заснований Хеленою Радзивілл й є прекрасним прикладом англійського стилю. В саду, серед іншого, можна побачити залишки гарного акведука, грецької кам’яною арки або храму Діани. Крім того, можна відвідати замок в Неборові й прилеглий історичний парк.

Arkadia (Łowicz) screenshot/www.nieborow.art.pl

Ogrody Branickich (Białystok)

Палац Браницьких в Білостоці оточений красивим садом та зеленим парком. Через нерівності місцевості він розташований на двох рівнях – верхньому й нижньому. Перший з них має характер французького саду, в ньому переважають численні фонтани й квітники. У нижній частині переважає англійська тип. Тут розміщені численні альтанки, павільйони та бельведери.
Ogrody Branickich (Białystok) screenshot/ogrodbranickich.bialystok.pl

Łazienki Królewskie (Warszawa)

Загальна площа садів складає 76 га. Королівські Лазенки можуть похвалитися резиденцією Станіслава Понятовського, де жили судові чиновники, Амфітеатром й безліччю скульптур, найвідоміша з яких – пам’ятник Фредеріку Шопену. Крім того, в парку знаходяться 4 тематичних комплексу: королівський, романтичний, модерністський та китайський.
Łazienki Królewskie (Warszawa) screenshot/ogrodbranickich.bialystok.pl

Park Oliwski (Gdańsk)

Один з найкрасивіших міських парків у Польщі з численними алеями й ставками. Невід’ємною частиною парку є ботанічний сад та оранжерея, які були побудовані в другій половині вісімнадцятого століття, однак, у зв’язку з ремонтними роботами, останню закрито на реконструкцію.

Оливский парк YAVP.PL