Очільник НАТО підтвердив, що у Польщі буде склад армії США
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ EPA/OLIVIER HOSLET

Очільник НАТО підтвердив, що у Польщі буде склад армії США

На створення у Польщі складу для американської армії Північноатлантичний альянс призначить 260 мільйонів доларів. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Генеральний секретар НАТО підтвердив, що Альянс виділить 260 мільйонів доларів на будівництво складу для американських військ у Польщі. Йдеться про базу для армії США в ґмінній управі Повідз (Великопольське воєводство). Там мають зберігати броньовані машини, боєприпаси і зброю американської бригади.

Очільник НАТО Єнс Столтенберґ повідомив, що інвестиція, що отримала фінансування штаб-квартири, є ключовою завдяки близькості великого аеропорту:

«Ця інвестиція в інфраструктуру в центральній Польщі є частиною більших зусиль, що зміцнюють військову мобільність. Завдяки попередньому розміщенню обладнання ми збільшимо готовність наших військ до дій. Йдеться також про здатність швидко перевозити людей, а не лише важку техніку. Це значуща інвестиція, що показує, як НАТО співпрацює зі США. Американські сили там дислокуються на основі двосторонньої угоди, але їх підтримують натівські інвестиції. Це добре для НАТО і для нас усіх».

Експерти нагадують, що попереднє розміщення військової техніки – це практика, яку застосовували під час холодної війни. У разі конфлікту це дозволить Сполученим Штатам швидко підтримати союзні війська тисячами солдатів. Видання «The Wall Street Journal» нещодавно повідомило, що така практика не є настільки важкою для бюджету, як постійні бази. Будівництво складу має початися влітку і триватиме два роки.

IAR/Н.Б.