Очільники парламентів Польщі та Чехії обговорили бюджет ЄС
http://external.polskieradio.pl/files/ea08b0ec-770b-47d7-96d4-6d019c6c9291.file

Очільники парламентів Польщі та Чехії обговорили бюджет ЄС

Новий бюджет Євроспільноти був однією з тем зустрічі в Празі Марека Кухцінського і Радека Вондрачека. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Маршал польського Сейму Марек Кухцінський проти збільшення фінансування південних країн Європейського Союзу за рахунок Центрально-Східної Європи. Натомість, глава Палати депутатів чеського парламенту Радек Вондрачек заявив про застереження Праги до планів пов’язати євросоюзне фінансування з питанням верховенства права. Очільники нижніх палат парламентів Польщі та Чехії узгодили, що депутати обох держав спільно обговорять справу бюджету Європейського Союзу на 2021-2027 роки.

Маршал Сейму Польщі Марек Кухцінський звернув увагу на необхідність зберегти бюджет, призначений на політику згуртування та сільське господарство: «Якщо він мав би бути зменшений, то з огляду на «брекзит». Проте, гадаю, ми повинні сильно наголосити, що немає нашої згоди на зміну напрямку фінансового струмка з Європейського Союзу, який пливе до Східної Європи, на Південну Європу. Бо такі плани є».

Очільник Палати депутатів Чехії Радек Вондрачек визнав справу бюджету Європейського Союзу основною. За його словами, фінансування з ЄС не повинно бути пов’язане з іншими питаннями. Як додав політик, Вишеградська група повинна досягти спільної позиції стосовно бюджету Євроспільноти.

Результатом польсько-чеських переговорів є відкриття співпраці на рівні двосторонніх груп, що діють у парламентах обох країн. Найближча зустріч депутатів з Польщі та Чехії має відбутися в червні на Сілезії, вона буде присвячена чистоті повітря.