Польща може відмовитися від кримінальної відповідальності в законі про ІНП
http://external.polskieradio.pl/files/63a3c921-3c58-45e9-9252-1ab50a30090d.file

Польща може відмовитися від кримінальної відповідальності в законі про ІНП

Сейм розгляне урядовий проект змін до закону про Інститут національної пам’яті. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Як повідомив маршал Сейму Марек Кухцінський, на засіданні 27 червня Сейм розглядає, зокрема, проект змін до закону про Інститут національної пам’яті.

Раніше глава Канцелярії прем’єр-міністра Міхал Дворчик сказав про клопотання в цій справі очільника уряду Матеуша Моравєцького. «Ми хочемо провести зміну, що полягає у відмові від частини січневого оновлення закону про Інститут національної пам’яті. Відмовляємося від кримінально-правових норм, які можуть відвертати увагу від мети, з якою проведено перші зміни», – сказав Міхал Дворчик.

Глава Канцелярії прем’єр-міністра пояснив, що уряд хоче змінити закон, поки в цій справі висловиться Конституційний трибунал. За його словами, метою є досягти ефективності законодавства.

Згідно з нормами, які набрали чинності 1 березня, передбачено, зокрема, покарання у вигляді позбавлення волі за приписування польському народові або польській державі відповідальності за злочини, що їх здійснила нацистська Німеччина. Це викликало суперечки, зокрема, в Ізраїлі, Сполучених Штатах та Україні.

IAR/Н.Б.