Польща проти рішення США щодо Голанських висот
Голанські висоти PAP/EPA/ATEF SAFADI

Польща проти рішення США щодо Голанських висот

Польща є серед п’яти європейських країн РБ ООН, які не визнають рішення США про суверенітет Ізраїлю над спірною територією. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

П’ять європейських країн Ради безпеки ООН, зокрема Польща, розкритикували американський декрет про визнання Вашингтоном суверенітету Ізраїлю над спірною територією Голанських висот. У понеділок президент США Дональд Трамп підписав відповідний документ під час візиту ізраїльського прем’єр-міністра Беньяміна Нетаньягу до Сполучених Штатів.

Вчора американський декрет, крім Польщі, розкритикували: Бельгія, Велика Британія, Франція та Німеччина. У спільній позицій представники п’яти держав поінформували, що не визнають владу Ізраїлю над Висотами. «Ми не визнаємо цього терену частиною Ізраїлю», – написано у позиції, яку прочитав бельгійський міністр закордонних справ. «Ми висловлюємо також рішучу стурбованість щодо подальшої долі після визнання де-факто анексії та наслідків для регіону», – написано у позиції.

Натомість, як заявила 26 березня речниця МЗС України Катерина Зеленко, Київ у питанні Голанських висот керується статутом ООН та рішенням Радбезу ООН, останнє з яких визнає цю територію окупованою Ізраїлем.

Дотепер ООН прийняла три резолюції із закликами до Ізраїлю покинути Голанські висоти. Серед п’яти постійних членів РБ ООН тільки американці підтримують прийняте президентом Трампом рішення. Серед підписантів заклику постійними членами є Франція та Велика Британія, але також Китай і Росія виступили проти рішення американців.

Рада Безпеки ООН обговорить американський декрет сьогодні під час дискусії про подальшу долю миротворчих сил на Голанських висотах.

Голанські висоти, у минулому частина Сирії, були захоплені Ізраїлем в 1967 році під час так званої Шестиденної війни. Анексія Голанських висот не визнана ані світовим співтовариством, ані Радою Безпеки ООН.

IAR/Т.А.