Польські притулки для тварин переповнені. Найбільше звірят потрапляє до них влітку

Польські притулки для тварин переповнені. Найбільше звірят потрапляє до них влітку

Кінець навчального року і період відпусток – це вирок для багатьох тварин. Про це повідомляє Upmp.news  посиланням на Монітор Інфо.

Кінець навчального року і період відпусток – це вирок для багатьох тварин. У червні до притулків потрапляє найбільше собак і кішок. Матеріал журналу «Polska i Świat» каналу «TVN24».

Тварини, яких залишають на початку канікул чи відпусток, ще недавно мали дім і господарів. Зараз вони живуть у притулку.

Пес Баді потрапив до нього два тижні тому. Його знайшли в сусідньому лісі, прив’язаного до дерева.

«Він дуже нервував, це молодий собака, йому навіть немає року», – каже Марта Олесінська із притулку для тварин у Лодзі.

У закладі, до якого він потрапив, з початку червня зростає кількість покинутих напризволяще тварин. Клітки наповнюються тваринами, які влітку стають для людей перепоною для відпустки.

«На жаль, у нас також були випадки, коли ми знаходили собак у лісі або на околиці міста. Період літніх відпусток – це час, коли до притулків потрапляє найбільше тварин», – підкреслила Марта Олесінська.

Коти шукають дому

Не тільки собак. Варшавський притулок на Палюху терміново шукає дім для котів, які сюди потрапляють. Їх багато, рекордно багато. «663 собаки і понад 90 котів, більше половини із них – кошенята», – сказала волонтерка Патриція Ярош.

Ще чотири місяці тому притулок відзначав історичний результат, коли на власників чекали «всього» 636 собак і 41 кіт. «Так мало тварин не було протягом восьми років», – сказала Ярош.

Тепер притулок «Палюх» знову тріщить по швах. Щомісяця до нього потрапляють 300 тварин, зокрема покинутих.

«Люди знають мільйони способів позбутися тварин. Іноді це дуже жорстокі способи. Кошенята, викинуті в картонній коробці, чи цуценята, виставлені біля смітника, – не рідкість», – додала вона.

«Це звичайна підлість»

Як сказала Ева Мруговська із притулку в Щецині, відмова від тварини влітку є безвідповідальною. «Це звичайна підлість», – сказала вона.

Тим більше, що є альтернативи – готелі для тварин, можна попросити про допомогу сім’ю і друзів. Але це не все.

«Можна також знайти доглядача, місце для відпочинку, де можна зупинитися із твариною», – каже Цезарій Вишинський із фонду «Viva!», який займається боротьбою за покращення долі тварин. «Досі існує підхід, нібито тварина – це предмет, якого можна позбутися, коли він набридне або заважатиме», – додав він.

«Це не іграшка»

Тому на початку канікул потрібно повторювати те, що здавалося очевидним.

«Тварина – це обов’язок на все життя, також на час відпустки. Це не іграшка. Тварина прив’язується до людини, любить нас і не розуміє, чому її покинули», – пояснила Патриція Ярош із притулку у Варшаві.

Власника Баді знайшли. Зоозахисники хочуть, щоби він поніс відповідальність. Залишення тварини в таких умовах вважається знущанням. За це він може отримати до трьох років ув’язнення.

Джерело: www.tvn24.pl