Президент, міністр оборони і начальник Генштабу зустрілися з солдатами
Президент Анджей Дуда, разом з міністром національної оборони Маріушом Блащаком та начальник Генерального штабу на зустрічі з польськими солдатами PAP/Andrzej Lange

Президент, міністр оборони і начальник Генштабу зустрілися з солдатами

Поляки беруть участь у євросоюзній місії EUFOR в Боснії та Герцеговині, і служать у структурах міжнародних сил у Косові. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Президент Анджей Дуда, разом з міністром національної оборони Маріушом Блащаком та начальником Генерального штабу зустрілися сьогодні з польськими солдатами, які служать у Боснії та Герцеговині та в Косово. У Боснії Польща бере участь у євросоюзній місії EUFOR, у Косові, натомість, польські солдати служать у структурах міжнародних сил під керівництвом НАТО KFOR.

Під час зустрічі з солдатами у військовій базі Camp Butmir у Сараєві глава Польщі подякував солдатам за їхню службу, і підкреслив, що також завдяки полякам є мир у країні, яка зазнала важких випробувань.

У свою чергу, міністр національної оборони Маруш Блащак наголосив, що служба польських солдатів у Сараєві є особливою:

«Таким чином ми доводимо, що солдати Польського війська, а що за цим іде – наша країна, наша батьківщина Польща, є дуже серйозним членом міжнародної спільноти», – вказав міністр.

Польські солдати беруть участь в операції ЄС в Боснії з 2004 року. Метою місії ЄС у Боснії та Герцеговині є підготовка та розбудова військового потенціалу місцевих збройних сил та моніторинг безпеки. Чисельність польського військового контингенту в цій місії складає 39 солдатів.

У свою чергу, польський військовий контингент KFOR у Республіці Косово здійснює стабілізаційну місію. Зараз він нараховує 248 професійних солдатів і 14 працівників армії.

IAR/Л.І.