У Польщі збирають гроші на вікна для України. Як долучитися
Фото ілюстративне Adobe Stock

У Польщі збирають гроші на вікна для України. Як долучитися

Польська активістка Зося Яворовська та київський архітектор Петро Володимиров організували проєкт “Вікно”, в результаті якого українські міста отримають вікна для використання їх у пошкоджених війною оселях або адаптованих для проживання помешканнях. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на “Я в Польщі”.

Як пише сайт фонду організаторів, у співпраці з українськими громадськими організаціями планується передати щонайменше 500 вікон. Для цього збирають кошти та безпосередньо самі вікна. Як долучитися?

Допомога вікнами

Ініціатори акції збирають вікна від приватних осіб, а також від виробників, які хочуть таким чином позбутися залишків продукції, наприклад, з кінця серії, після експонування та або пробних виробів без  суттєвих дефектів. Попередньо потрібно зв’язатися з організаторами електронною поштою: [email protected]

У листі потрібно вказати:

1) кількість вікон, які ви бажаєте передати, 
2) матеріал, з якого вони зроблені,
3) якомога точніші заміри,
4) бажано прикріпити фото вікон.

Основні вимоги до вікон – відсутність значних дефектів, справні механізми та добра теплоізоляційна здатність. Старі вікна (особливо з дерева), які можуть пошкодитися при транспортуванні, не приймаються.

Матеріали акумулюють на складі за адресою Świętojerska 5/7 на території Інституту промислового дизайну в центрі Варшави. Організатори будуть вдячні за доставку вікон, якщо у вас є така можливість.

Допомога коштами

На оренду складу, охорону та упаковку вікон, їхнє транспортування та додаткові витрати потрібно 60 000 зл. Станом на 9 серпня вдалося зібрати 24 310 зл. Долучитися до збірки можна тут: https://pomagam.pl/projektokno

Допомога транспортом

Організатори шукають партнерів серед перевізників та транспортних компаній, які зможуть зайнятися доставкою вікон до українських міст. Потрібно 2-3 вантажні машини. Послуги оплачуються. Зацікавлених просять писати на електронну пошту [email protected]

Допомога витратними матеріалами

Якщо у вас немає вікон, але є молотки, фарби, викрутки, дрилі або інші матеріали для ремонту, їх охоче приймуть та передадуть разом з вікнами ремонтним бригадам, які займатимуться монтажем в Україні. Пишіть на електронну пошту [email protected] та домовляйтеся про процедуру передачі.

Де встановлять вікна?

У пошкоджених оселях або приміщеннях, які будуються або адаптуються для потреб переселенців у Гостомелі, Бучі, Ірпіні, Івано-Франківську, Київській та Чернігівській області.

На 1 серпня вдалося зібрали 155 вікон, ще 250 чекають на відбір у Лодзі, Познані та в Сілезькому воєводстві.