ЗМІ: Білорусь «опинилася між російським молотом і західним ковадлом»
RonnyK/pixabay.com/CC0 Public Domain

ЗМІ: Білорусь «опинилася між російським молотом і західним ковадлом»

Плановане збільшення кількості американських солдатів у Польщі може стати причиною посилення тиску Росії на Білорусь у питанні «спільної оборони», – вказують ЗМІ. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Незалежна білоруська інтернет-газета «Навіни» стверджує, що Білорусь «опинилася між російським молотом і західним ковадлом».

Газета наголошує, що за гіршого розвитку подій «президент Алєксандр Лукашенко може погодитися лише на розміщення російської бригади, оснащеної ракетами “Іскандер” у західній Білорусі».

З іншого боку, з появою американського літака F-35 у Польщі, «Москва може наполягати на розміщенні в Білорусі свого підрозділу, оснащеного комплексом S-400».

Автор публікації Алєксандер Класкоуський звертає увагу, що президентові країни, чотири роки тому вдалося уникнути створення на території Білорусі російської авіабази.

«Якщо російська військова присутність в Білорусі збільшиться, це означатиме погіршення відносин Мінська з Заходом». Однак – як звертає увагу автор статті – «для білоруської влади найнебезпечніше те, що якщо Росія прийде в Білорусь зі своїми базами, їй буде легше контролювати самого президента Лукашенка».

IAR/Л.І.