Український акцент на фестивалі «Схід культури. Інші звучання»
http://external.polskieradio.pl/files/8e647e3d-d0ff-4800-b7e6-f95de7c68a6f.file

Український акцент на фестивалі «Схід культури. Інші звучання»

У Любліні триває фестиваль «Inne Brzmienia», «Інші звучання». Що можна побачити і почути – знає Яна Стемпнєвич. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

«Інші звучання» – це один з трьох фестивалів, які відбуваються у Східній Польщі. Тиждень перед ним до Ряшева запрошував «Європейський стадіон культури», а у вересні Білосток увійде в «Інший вимір». Ці три заходи об’єднуються під гаслом «Схід культури» і покликані оживити в культурному плані так звану східну стіну Польщі.

Але крім східного регіону Польщі, «Інші звучання» популяризують культуру на схід від Польщі. Так, цьогоріч на заході відчутний сильний український акцент. У рамках літературних зустрічей «Східний експрес» свою творчість представляють Олександр Бойченко, Микола Рябчук, Андрій Любка, Катерина Бабкіна, Галина Крук. Твори цих письменників перекладено польською мовою у видавництві Warsztaty Kultury. Літературна частина фестивалю відкрилася у четвер лекцією Миколи Рябчука про літературу Східної Європи. Українська звучить теж в музиці – але про це розповім завтра, Фестиваль триватиме до неділі, 1 липня.

Яна Стемпнєвич