В Опольському воєводстві зменшується число працівників з України
Ополє pxhere.com/CC0 Public Domain

В Опольському воєводстві зменшується число працівників з України

У цьому регіоні вперше за останні декілька років зменшилося число соціально застрахованих працівників з України. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Уперше за декілька років Заклад соціального страхування (ZUS) у місті Ополє зареєстрував зменшення числа громадян України, котрі працюють в Опольському воєводстві. Нині у регіоні страхові внески сплачує 15,8 тис. українців – на понад тисячу менше, ніж восени минулого року.

За словами Себастіана Щурека з опольського відділення ZUS, українці декілька років складають від 73 до 76 відсотків іноземців, котрі легально працюють та зареєстровані підприємцями у національній системі соціального страхування. В Опольському воєводстві громадяни України – це 89 відсотків від загальної кількості іноземних працівників.

«Кульмінаційним пунктом у наших статистиках був початок осені, коли місцеві працедавці зареєстрували у системі страхування 16,8 тис. осіб з українським паспортом. У січні цього року їх зменшилося на понад тисячу осіб і платники сплатили внески за майже 15,8 тис. громадян України», – сказав Щурек.

Нині в Опольському воєводстві працює та сплачує страхові внески 17,8 тис. іноземців. Восени минулого року їх було приблизно 19 тис.

За даними ZUS, працівники з українськими паспортами переїжджають до великих міст, де легше знайти роботу і можна більше заробити. Працівників втрачають малі та середні центри, натомість у Вроцлаві, Познані, Кракові та Ґданську число застрахованих українців продовжує збільшуватися.

На погляд експертів, переїзд українців до великих міст і до Німеччини може негативно вплинути на становище опольських фірм, які досі використовували робочу силу працівників з-за східного кордону. Це стосується, в основному, будівельної галузі та сфери послуг.

Нині ZUS по всій Польщі у своїй системі має трохи більше 420 тис. зареєстрованих працівників з України.

PAP/Т.А.