В ЄС підтверджено подвійні стандарти якості продуктів
Pixabay/Alexas_Fotos/CC0 License

В ЄС підтверджено подвійні стандарти якості продуктів

Проте, випробування не підтвердили існування географічної залежності, тобто чіткого поділу споживачів на Схід і Захід. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Третина перевірених харчових продуктів у країнах ЄС відрізнялася за складом, хоч їх продавали під одним брендом і в однакових або подібних упаковках. Такими є результати дослідження, яке провів інститут, що діє при Європейській комісії. Однак тести, проведені Спільним дослідницьким центром, не виявили чіткої географічної схеми, тобто виразної дискримінації та поділу споживачів на Схід і Захід.

Проаналізовано майже 1400 продуктів харчування у 19 країнах ЄС, у тому числі у Польщі. 9 відсотків продуктів відрізнялися під оглядом складу, хоча спереду упаковка була ідентичною. Ще 22 відсотки товарів з різним складом мали дуже подібну передню частину упаковки. Кожен продукт перевірено під кутом географічної дискримінації, і в жодному не виявлено чіткої дискримінації Центрально-Східної Європи. Іноді продукти подвійної якості та в однакових упаковках продавалися в нашій частині регіону і, наприклад, в Італії, Португалії, Іспанії або Данії.

Коментуючи ці дані, комісарка ЄС у справах споживачів написала: навіть якщо немає чіткої дискримінації та поділу на регіони, на європейському ринку немає місця продуктам різної якості, але в однакових або дуже подібних упаковках. Комісарка нагадала про ухвалені нещодавно положення, якими вводяться штрафи за подвійну якість продуктів.

Випробування, результати яких опубліковано, це відповідь на застереження країн Центральної та Східної Європи, зокрема Польщі, що якість продуктів на їхній території є нижчою, порівняно з продуктами, що продаються у Західній Європі.

IAR/Н.Б.