Від 200 до 2500 злотих: Іноземці в Польщі муситимуть мати гроші на повірнення

Від 200 до 2500 злотих: Іноземці в Польщі муситимуть мати гроші на повірнення

Іноземці, які шукають роботу або навчаються в Польщі, повинні мати від 200 до 2500 злотих на випадок повернення до своєї країни. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на In Poland.

Про це йдеться у проекті розпорядження Міністерства внутрішніх справ і адміністрації.

Проект розпорядження стосується іноземців, які в Польщі:

  • шукають роботу або хочуть розпочати бізнес;
  • мають намір розпочати або продовжити навчання, проводити дослідження або займатися розробками;
  • є випускниками польських університетів або завершили дослідження чи розробки;
  • користуються довгостроковими програмами мобільності для науковців;
  • проходять стажування або надають послуги як волонтери.

Законопроект передбачає, що мінімальний обсяг коштів, який повинен мати іноземний громадянин для покриття витрат на повернення до країни походження або проживання, або витрат на транзит до третьої країни, яка надаватиме дозвіл на в’їзд, становитиме:

  • 200 злотих, якщо іноземець прибув із сусідньої країни з Польщею;
  • 500 польських злотих, якщо іноземець прибув із держави-члена Європейського Союзу, не прилеглої до Польщі, або з держави-члена Європейської угоди про вільну торгівлю – сторони угоди про Європейський економічний простір або Швейцарської конфедерації;
  • 2500 злотих, якщо іноземець прибув із країни іншої, ніж зазначено вище.

Іноземець, який перебуває в Польщі разом зі своєю сім’єю, яка є на його утриманні, повинен буде мати гроші на покриття витрат на проїзд кожного члена сім’ї.

Серед документів, що підтверджують наявність коштів, для всіх категорій іноземців у нормативних актах вказано дорожній чек, довідка про ліміт кредитної картки, видана банком, який видав кредитну картку, довідка про наявність коштів на банківському рахунку або в ощадно-кредитній касі, яка має офіс на території Польщі.

Залежно від категорії іноземця, приймаються також свідоцтво про працевлаштування та розмір доходів або документ, що підтверджує надання національної чи іноземної стипендії.

На думку Міністерства внутрішніх справ та адміністрації, набрання чинності розпорядження не вплине на сектор мікро-, малих та середніх підприємств.

Джерело: www.tvn24.pl