Єврокомісія пропонує новий бюджет ЄС
http://external.polskieradio.pl/files/254eb5e4-04a3-4686-ad92-0704cbc8a733.file

Єврокомісія пропонує новий бюджет ЄС

Польща отримає на 23% менше коштів, ніж досі. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Нова пропозиція Європейської комісії ускладнює компроміс у справі бюджету спільноти на 2020 рік, – вважає міністр інвестицій та розвитку Польщі Єжи Квєцінський.

За словами політика, новий поділ коштів призведе до незадоволення країн Центрально-Східної Європи. У новому проекті бюджету Європейського Союзу для Польщі передбачено на 20 мільярдів євро менше, ніж країна отримувала досі. Згідно з пропозицією Європейської комісії, Варшава отримає на політику когеренції 64 мільярди 400 мільйонів євро. Значні зменшення коштів на політику когеренції передбачено теж для Угорщини, Чехії, Словаччини та країн Балтії.

«Пропозиції Єврокомісії – це тільки початок переговорів про те, як виглядатиме бюджет на 2021-2027 роки, – нагадав міністр. – Нова бюджетна перспектива почнеться у 2021 році».

Рішення про те, яким остаточно буде бюджет Європейського Союзу, членські країни приймуть у другій половині 2020 року, під час головування Німеччини, необхідною є одностайність усіх країн Євросоюзу.

У зв’язку з сьогоднішнім оголошенням пропозицій Єврокомісії щодо нового бюджету ЄС, опозиційна партія Сучасна направила до Сейму постанову про фінансові рамки ЄС на 2021-2027 роки. Політик партії Сучасна Марек Сова наголосив, що пропозиції ЄК не є вигідними для Польщі.

«Досі Польща отримала 150 мільярдів євро», – додав депутат. – Тому ми закликаємо Сейм Польщі, щоб він зобов’язав польський уряд вжити ефективних заходів, які повернуть Польщі дотеперішню позицію. Маємо на увазі питання пов’язані з бюджетом ЄС».