«Динамо» – 12-разовий володар Кубка України!

У середу, 8 липня, у Харкові на ОСК «Металіст» пройшов вирішальний матч розіграшу Кубка України сезону 2019/2020. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на ФК Динамо Київ.

Незважаючи на те, що в чемпіонаті України полтавський клуб не потрапив до топ-шістки за підсумками першої частини сезону, легкої гри для динамівців не очікувалося. Ворскляни розглядали свою участь у фіналі як можливість врятувати провальний сезон та гарантувати собі участь у груповому турнірі Ліги Європи. «Динамо» же, що ставить перед собою в усіх турнірах лише максимальні завдання, не привозило до Києва кубковий трофей із 2015 року, і водночас горіло бажанням реабілітуватися за програне «Шахтарю» чемпіонство.

Порівняно з останнім матчем, у якому «біло-сині» поступилися вдома донецькому «Шахтарю» (2:3), тренерський штаб «Динамо» зробив у стартовому складі одразу п’ять змін. Місце у воротах замість Бойка зайняв Бущан, пару молодому Сироті в центрі захисту замість Кадірі склав Шабанов, який відбув дискваліфікацію, на лівий фланг оборони повернувся Миколенко, який замінив вилученого в поєдинку з «гірниками» Піварича, місце Шапаренка в центральній осі зайняв Шепелєв, який також пропускав гру з донецьким клубом через перебір жовтих карток, а замість Русина вийшов де Пена – у підсумку номінальний фланговий хавбек Вербич традиційно перемістився на вістря атаки.

Полтавський клуб досить сміливо почав поєдинок. Спочатку Кулачу не вистачило лічених сантиметрів, щоб замкнути простріл Кане, але за кілька хвилин ще одна передача малійського легіонера «Ворскли» виявилася гольовою – м’яч пролетів повз Сидорчука, і в підсумку Степанюк фактично заносив «круглого» з кількох метрів у ворота.

Пропущений м’яч змусив активізуватися підопічних Олексія Михайличенка. Сирота небезпечно пробивав головою, але надійно зіграв воротар, де Пена вистрілив поруч зі стійкою, а ще в одному епізоді Різник якимось дивом зреагував на удар Вербича впритул метрів із п’яти. Утім, на 28-й хвилині й голкіпер полтавчан не зміг врятувати свою команду, коли Беньямін після скидки м’яча партнером із розвороту точно пробив із меж штрафного майданчика.

Зрівнявши рахунок, «біло-сині» не думали зупинятися. Однак на куражі забити ще один м’яч до перерви динамівцям не вдалося. І якщо ударам Вербича головою та де Пени з-за меж штрафного майданчика не вистачило точності, то на «гармату» Беньяміна впевнено зреагував воротар.

З початком другого тайму команди продовжили обмінюватися моментами. Уже через 16 секунд після поновлення гри удару Кане зовсім трохи не вистачило точності, а потім Кулач не влучив по м’ячу після хорошої передачі того ж Кане. Динамівці же відповіли хорошим ударом Цитаїшвілі, якому не вистачило лічених сантиметрів, щоб поцілити в рамку воріт, а також класним пострілом Шепелєва – утім, навіть рикошет від Альюна не зміг перехитрити Різника, який проводив, напевно, один із найкращих матчів у кар’єрі.

На 70-й хвилині кияни забили такий бажаний м’яч, коли Шепелєв замкнув передачу з флангу. Але арбітр прийняла досить суперечливе рішення та скасувала взяття воріт, зафіксувавши офсайд у… Вербича, який біг далі. Після цього в основний час динамівці записали на свій рахунок лише два неточних удари у виконанні де Пени та Вербича, тому матч цілком закономірно перейшов у додатковий час.

Два екстра-тайми також не принесли забитих м’ячів. У «Динамо» найближче до того, щоб відзначитися, був де Пена, але Карлос, замикаючи навіс із флангу, пробив головою у зовнішній бік сітки. Гравці же «Ворскли» в більшості своїй тягнули час, мружачись на газоні від болю через судоми та, мабуть, сподіваючись на серію пенальті.

А в післяматчевій лотереї фортуна посміхнулася «Динамо». Перші 14 ударів, по 7 у виконанні кожної команди, пробивалися без промахів. А ось потім на невдалі спроби Сапая та Баєнка «біло-сині» відповіли лише осічкою Миколенка – у підсумку точний удар Шабанова приніс «біло-синім» 12-й в історії трофей Кубка України!

Новини

• 09 лип
  • 00:42
  • 305 переглядів

друк

У середу, 8 липня, у Харкові на ОСК «Металіст» пройшов вирішальний матч розіграшу Кубка України сезону 2019/2020.

Кубок України. Фінал

08.07.2020. Харків, ОСК «Металіст», без глядачів

«Динамо» (Київ) — «Ворскла» (Полтава) — 1:1 (пен. – 8:7)

«Динамо»: Бущан, Кендзьора, Шабанов, Сирота, Миколенко, Сидорчук, Шепелєв (Андрієвський, 117), Буяльський (Шапаренко, 99), Цитаїшвілі (Циганков, 60), де Пена, Вербич.

«Ворскла»: Різник, Пердута, Чеснаков, Альюн, Сапай, Скляр (Шехіч, 95), Якубу (Опанасенко, 73), Пуцлін, Кане, Кулач (Луїзао, 76), Степанюк (Баєнко, 115).

Голи: Вербич (28) — Степанюк (11).

Серія пенальті: 0:1 – Пуцлін, 1:1 – Вербич, 1:2 – Кане, 2:2 – Циганков, 2:3 – Луїзао, 3:3 – Кендзьора, 3:4 – Опанасенко, 4:4 – де Пена, 4:5 – Альюн, 5:5 – Андрієвський, 5:6 – Чеснаков, 6:6 – Сидорчук, 6:7 – Пердута, 7:7 – Шапаренко, 7:7 – Сапай (воротар), 7:7 – Миколенко (воротар), 7:7 – Баєнко (вище воріт), 8:7 – Шабанов.

Попереджені: Сирота (9), Шабанов (80), Буяльський (89), Вербич (113) – Скляр (41), Пердута (105).