Едуард Ставицький підробив свої єврейські корені, щоб отримати громадянство Ізраїлю, – ГПУ
https://zaxid.net/resources/photos/news/640x360_DIR/201811/1468959.jpg?201811011749

Едуард Ставицький підробив свої єврейські корені, щоб отримати громадянство Ізраїлю, – ГПУ

Екс-міністр енергетики України часів Януковича збрехав, що одна з його бабусь була єврейкою. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Zaxid.net.

Колишній міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький сфальсифікував документи про своє походження, щоб отримати ізраїльське громадянство. Про це заявив генеральний прокурор Юрій Луценко у Львові, повідомляє «Укрінформ».

«Є десятки листів (Генпрокуратури, – ред.) у державу Ізраїль. Один із них зараз встановлює, чи мав пан Ставицький право на ізраїльське громадянство. За нашими даними з місця його народження, міграційна служба сфальсифікувала його етнічне коріння. Це так, між іншим», – сказав генпрокурор.

Він також стверджує, що його заступники Анжела Стрижевська і Євген Єнін зустрічалися зі Ставицьким у 2016 році в Ізраїлі, щоб обговорити питання укладення угоди зі слідством.

«Вони мали з ним зустріч абсолютно законно, щоб роз’яснити можливість угоди», – підкреслив Луценко. За його словами, службова перевірка щодо Стрижевської і Єніна підтвердила законність їхніх дій. Заступники генпрокурора хотіли домовитися зі Ставицьким, щоб укласти угоду зі слідством у справі Межигір’я.

«Якби ми від нього отримали свідчення, ми б уже реалізували справу Межигір’я. На жаль, цього не сталося. Йдемо за звичайною процедурою», – додав генпрокурор.

Зазначимо, що раніше в ЗМІ була оприлюднена інформація про те, що Едуард Ставицький отримав громадянство Ізраїлю і має нове ім’я Натан Розенберг. Отримання першого ступеня ізраїльського громадянства стало можливим за рахунок його коренів – одна з бабусь Ставицького була єврейкою.

В Україні екс-міністра оголошено в розшук. У травні 2018 року Генпрокуратура завершила слідство стосовно Ставицького в справі про заволодіння резиденцією «Межигір’я» і направила обвинувальний акт до суду. Перший розгляд справи призначено на 12 грудня 2018 року.