Полковник російської розвідки керував мережею журналістів у балтійських державах
ілюстраційне фото Shutterstock.com / Zhenya Voevodin

Полковник російської розвідки керував мережею журналістів у балтійських державах

Колишній журналіст російських видань «Известия» та «Комсомольская правда» Євґєній Умєрєнков створив мережу агентів впливу, а також збирав компромати на політиків цих країн. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Колишній журналіст російських видань «Известия» та «Комсомольская правда» Євґєній Умєрєнков від 2006 року керував мережею журналістів у Латвії, Литві та Естонії. Про це пише портал «Jagiellonia.org» з посиланням на канал «Дождь».

«Як з’ясувало слідство центру «Досье», Умєрєнков, котрий є полковником російської розвідки, реалізував свої проєкти під керівництвом одного з управлінь адміністрації президента РФ. Про зв’язки Умєрєнкова з адміністрацією президента стало відомо з робочого документа секретаріату генерала розвідки Владіміра Чернова, котрий керує одним з управлінь адміністрації президента з питань культурних зв’язків з іноземними державами», читаємо.

«Журналістське розслідування показало, що в балтійських країнах Умєрєнков створив мережу агентів впливу, а також збирав компромати на політиків цих країн. Зокрема, у 2017 році він координував кампанію в ЗМІ, яка мала на меті дискредитацію тодішньої президентки Литви Далі Ґрибаускайте. Про неї, зокрема, розпускалося плітки, мовляв у молодості Ґрибаускайте звербувало КГБ, а потім вона стала ланкою між ЦРУ та ФСБ. Звісно, жодних доказів такої діяльності не було», – читаємо.

Згідно із документами Чернова, у 2013 році журналістка «КП» Ґаліна Шапошнікова опрацювала список «людей, які подають надію», котрі мали займатися збиранням на публікацією пропагандистських матеріалів. В Естонії у цьому спику було 19 осіб, у Латвії – 9, у Литві – 7. Крім Шапошнікової, під керівництвом Умєрєнкова працювали інші журналісти «КП»: Андрєй Баранов і Алєксандр Ґрішин. Крім цього, журналіст Вадім Смірнов, котрий працював в інформаційною агентстві «РИА Новости», збирав оперативну інформацію, у 2015 році він, зокрема, повідомив Умєрєнкова про ситуацію, пов’язану з вибором Литви до виконавчого комітету ЮНЕСКО.

Я.С.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.