“Проблеми з головою”: в Україні прокоментували пропозицію оподатковувати заробітчан
https://images.cdnyavp.pl/images/articles/b0892e19da6632583c31ae03a20d76152bc815d3.jpg

“Проблеми з головою”: в Україні прокоментували пропозицію оподатковувати заробітчан

Влада не повинна вимагати від українських трудових мігрантів, щоб вони сплачували податки з грошей, які заробляють за кордоном. Таку думку висловив екс-віце-прем’єр-міністр України Роман Безсмертний. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на “Я в Польщі”.

Влада не повинна вимагати від українських трудових мігрантів, щоб вони сплачували податки з грошей, які заробляють за кордоном. Таку думку висловив екс-віце-прем’єр-міністр України Роман Безсмертний. Як повідомляє Realno.te.ua, колишній урядовець вважає, що українці останні півтора року купують переважно лише товари першої необхідності. Через нестачу грошей люди змушені їхати працювати за кордон. Тиснути ж на них, вимагаючи сплати податків із заробленого там, це – межа.

“Якщо держава не створює умов, людина має право вибирати місце проживання та спосіб заробляння грошей. Вона себе рятує, ваше завдання створити умови для її повернення. Натомість бачимо протилежне. Ви поїхали заробляти за кордон – платіть податки із заробітку. Це просто якісь проблеми з головою, бо надіслані кошти йдуть на споживання. Українці ними тут розраховуються в магазинах, де купують вже оподатковані товари”, – сказав Роман Безсмертний під час зустрічі-дискусії “Якої ми хочемо України”.

Нагадаємо, з 1 січня 2019 року в Україні мають запровадити монетизацію субсидій. Згідно нових правил, заробітчанам, щоб отримати її, потрібно буде задекларувати свої доходи та добровільно сплатити єдиний соціальний внесок принаймні за три місяці періоду, за який беруться доходи для розрахунку розміру субсидії. Розмір сплаченого ЄСВ має бути не менше мінімального. На сьогодні ця сума складає 2457 гривень (по 819 грн. за місяць).