Росія збільшує свій вплив у районі Каспійського моря

Росія збільшує свій вплив у районі Каспійського моря

Каспійське море має для Росії стратегічне значення не лише через природні ресурси, але також через можливість реалізувати інтереси Росії стосовно інших держав. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Росія збільшує свій вплив у районі Каспійського моря. Представники п’яти країн, які мають доступ до цього моря, зустрілися поблизу туркменської Туркменбаші, щоб обговорити питання розподілу багатств цього найбільшого у світі озера. Каспійське море має для Росії стратегічне значення не лише через природні ресурси, але також у зв’язку із можливістю реалізувати інтереси Росії стосовно інших держав, що лежать над цим басейном, – наголошує експерт Польського інституту міжнародних справ Аркадіуш Лєґєць.

Під час першого Каспійського економічного форуму за участю представників Росії, Ірану, Казахстану, Азербайджану і Туркменістану були обговорені питання щодо поліпшення торгівлі та збільшення інвестицій, зокрема в енергетичному, видобувному та інфраструктурному секторах між цими країнами. Рамкова конвенція про правовий статус басейну, яку лідери країн підписали торік, вводить заборону на перебування у басейні збройних сил, які не є сторонами Конвенції. Це ключовий запис, що дає Росії ширші можливості використання її збройних сил, – звертає увагу Аркадіуш Лєґєць.

Своєю чергою, експерт з питань енергетичної безпеки Войцєх Якубік вказує, що рамкова конвенція відкриває шлях до будівництва Транскаспійського газопроводу, яким туркменський газ через Азербайджан потраплятиме на ринки країн Заходу. Однак цей проект не конче «приречений на успіх», оскільки Росія докладає зусиль, аби туркменський газ не потрапив у ЄС, повідомляє «Gazeta Polska Codziennie».

Л.І.