У Росії триває кампанія проти української автокефалії
http://external.polskieradio.pl/files/b101621b-922e-4a92-9249-ee578dfa2f3a.file

У Росії триває кампанія проти української автокефалії

Президент Петро Порошенко заявив, що Україна у процесі отримання автокефалії Православної церкви виходить на фінішну пряму. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Центр східних досліджень у Варшаві звернув увагу, що у контексті надання Україні автокефалії у Росії розгорнулася пропагандистська кампанія. «Головна її мета показати “катастрофічні наслідки” надання Томосу, що передбачає можливість створення незалежної від Москви Української церкви», – наголошують у науковій установі.

У кампанії, в якій задіяно прокремлівських публіцистів, політологів і церковних ієрархів, показується перспектива кровопролиття, релігійної війни і великого розколу, а Константинопольського патріарха Варфоломія називають єретиком і розкольником.

Експертка Ядвіґа Роґожа підкреслює, що раніше офіційний Кремль утримувався від коментарів на цю тему, бо, певно, вважав цю справу вирішеною. Центр східних досліджень передбачає, що політики долучаться до цієї дискусії після оголошення рішення Константинополя.

У варшавській установі переконані, що формальне рішення про надання Україні автокефалії буде прийняте на черговому синоді Константинопольського патріархату у жовтні.

«Для Росії надання Україні автокефалії – це ризик “втрати України в черговому вимірі – релігійному”. Томос для Києва – це теж менші прибутки Московського патріархату, а також втрата позиції найбільшої автокефальної церкви у світі. Суперечка довкола автокефалії може використовуватися Москвою для консолідації суспільства довкола Кремля і Московського Патріархату, а також для відвернення уваги від внутрішніх проблем», – наголошує Роґожа.

У понеділок президент Петро Порошенко заявив, що Україна у процесі отримання автокефалії Православної церкви виходить на фінішну пряму.

PAP/В.П