Єнс Столтенберґ запросив Петра Порошенка на липневий саміт НАТО
http://external.polskieradio.pl/files/7e0042dc-3bb1-46ca-be41-312a7e738978.file

Єнс Столтенберґ запросив Петра Порошенка на липневий саміт НАТО

Президент України та генсек НАТО провели розмову в телефонному режимі. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Генеральний секретар НАТО запросив президента Україна на липневий саміт. Адміністрація українського президента поінформувала, що у вівторок відбулася телефонна розмова між обома політиками.

«Єнс Столтенберґ запросив Президента України взяти участь у засіданні Північноатлантичної Ради НАТО на рівні глав держав та урядів, а також зустрічі високого рівня держав-учасниць та країн-партнерів миротворчої місії «Рішуча підтримка» в Афганістані» – повідомляє прес-служба Петра Порошенка.

Під час розмови генсек НАТО та президент України обговорили ситуацію на Донбасі та на сході України, де від 2014 року триває війна з проросійськими сепаратистами, котрих підтримує Росія.

Петро Порошенко запевнив, що Україна продовжує рухатися в напрямку євроатлантичної інтеграції, а також пристосовує свою галузь безпеки й оборони до стандартів НАТО. Столтенберґ привітав Україну з ухваленням закону про національну безпеку.

В рамках запланованого на 11-12 липня саміту НАТО в Брюсселі мало відбутися засідання Комісії Україна-НАТО на найваищому рівні, але проведення цього засідання блокує Угорщина. Будапешт наполягає на тому, що український закон про освіту обмежує право угорської національної меншості на навчання рідною мовою. Київ не приймає цих звинувачень.

PAP/Я.С.