Єврокомісія поновлює розмови про транзит газу через Україну
Wikipedia-The Silent Photographer

Єврокомісія поновлює розмови про транзит газу через Україну

У середу до Москви прибуде віце-голова Єврокомісії Марош Шефковіч. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Європейська Комісія поновлює розмови з Росією про транзит газу через Україну від січня наступного року. У середу до Москви прибуде віце-голова Єврокомісії Марош Шефковіч, котрий відповідає за енергетичні питання.

Наприкінці цього року завершується контракт з Ґазпромом про транзит блакитного палива через територію України. Європейська Комісія, котра підтримує Київ, вважає, що справа є терміновою і слід негайно почати переговори про новий контракт, який гарантує Києву транзит газу через Україну до Європи. У зв’язку з цим віце-голова Єврокомісії їде до Москви на переговори з міністром енергетики РФ.

«Марош Шефковіч зустрінеться також з віце-прем’єром, міністром фінансів та представниками російського бізнесу», – говорить Польському радіо речниця Єврокомісії Анка Падурару.

Останні тристоронні розмови про транзит російського газу через Україну відбувалися у січні цього року на рівні міністрів. Тоді не вдалося досягти порозуміння. Неофіційно можна почути, що Росія відтягує переговори і прийняття рішень у цій справі до осені, тому що хоче угоди з Києвом на вигідних для Москви умовах».

IAR/Я.С.