Онук Анни Валентинович: Важливо перевірити, що росіяни зробили з уламками
http://external.polskieradio.pl/files/848e665a-02c8-47a0-840d-8f25ed43dd75.file

Онук Анни Валентинович: Важливо перевірити, що росіяни зробили з уламками

Пьотр Валентинович закликав членів сімей жертв Смоленської катастрофи отримати статус потерпілих в російському розслідуванні. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Пьотр Валентинович, онук польської громадської діячки українського походження, опозиціонерки у період комуністичної Польщі Анни Валентинович, яка загинула в результаті аварії урядового літака 10 квітня 2010 року, закликав членів сімей жертв Смоленської катастрофи отримати статус потерпілих у російському розслідуванні, що стосується катастрофи.

«Це шлях, на який ніхто з нас не звернув уваги. Чим більше нас в цьому розслідуванні, тим ліпше», – підкреслив онук однієї із засновниць незалежної профспілки «Солідарність» Пьотр Валентинович.

Десять днів тому російський Слідчий комітет визнав Пьотра Валентиновича потерпілою стороною у російському розслідуванні щодо Смоленської катастрофи. Він пообіцяв, що постарається отримати доступ до документації, пов’язаної з розслідуванням.

«Це означає, що у нас з’явилася можливість спільно з адвокатом подати прохання на надання доступу до документації російського слідства. Ми можемо перевірити і переконатися в достовірності фактів, що стосуються слідства у справі смерті моєї бабусі. Однак, катастрофа літака нерозривно пов’язана зі смертю моєї бабусі. Тому першочерговою метою є перевірка того, що росіяни зробили з уламками літака», – сказав Пьотр Валентинович.

Унаслідок авіакатастрофи неподалік Смоленська 10 квітня 2010 року загинули 96 осіб, зокрема президент Польщі Лех Качинський і його дружина, останній президент Польщі у вигнанні Ришард Качоровський, віце-маршалки Сейму і Сенату, група парламентаріїв, командири всіх родів Збройних сил Польщі. Вони летіли до Катині для участі в меморіальних заходах у роковини Катинської розстрілу.

Нагадаємо, Росія погодилася на приїзд до Смоленська польських прокурорів. Експерти зможуть оглянути уламки літака Ту-154М, який розбився неподалік летовища «Сєвєрний» 10 квітня 2010 року.

IAR/Т.А.