Польща передала Україні собак-розміновувачів
Фото: karpacki.strazgraniczna.pl

Польща передала Україні собак-розміновувачів

З Польщі в Україну на допомогу з розмінування територій прибудуть девʼять собак-саперів. Офіційна передача тварин українським солдатам відбулась у Карпатському відділі Прикордонної служби Польщі. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на “Наш Вибір”.

Навчання собак відбувалось у рамах програми підтримки від Європейської комісії та його основна частина проходила у Бельгії. Натомість у Польщі, у місті Новий Сонч протягом двох тижнів тварини проходили процес адаптації.

Під час цієї частини підготовки українські військові мали змогу познайомитися зі своїми новими підопічними та випробувати їхні навички у різних умовах. Для цього свою інфраструктуру надав Карпатський відділ Прикордонної служби Польщі. 

«Ми намагалися максимально відтворити ті місця, де будуть використані їхні навички. Їхня підготовка полягала в діях з розмінування», – розповідає про підготовку собак Дорота Кондзьолка, речник відділу Прикордонної служби у Новому Сончі. 

Там же відбулась офіційна передача собак українським військовим. Відтепер собаки-сапери служитимуть у батальйоні розмінування, який діє у складі Збройних сил України.

«Наша ціль – підготувати до 50 собак, які будуть служити в Україні. Ці собаки навчені виявляти міни та вибухівку у специфічних умовах війни. Вони готові обшукувати спалені машини, шукати нерозірвані боєприпаси у зруйнованих будинках – у реаліях, з якими доводиться мати справу українцям», – цитує представника Єврокомісії Мартіна Шайфера портал UAinKrakow.

Собаки, що поїхали до України це, зокрема, бельгійські вівчарки, які добре підходять для цієї роботи через свій характер. «Потрібні собаки, які хочуть гратись. Для собаки пошуки матеріалу – це певна розвага – за те, що вона знайде, тварина отримує винагороду. Це, у певному сенсі, маленька дитина, що любить гратися. Крім того, потрібна легка собака, яка вміє стрибати на машини та будівлі», – пояснює Радослав Ольшевський з відділу боротьби з тероризмом Генеральної дирекції Європейської комісії. 

А.В.

Джерело: Польська прикордонна служба, UAinKrakow, rfm24