Росія атакує тролями
Photo: typographyimages/pixabay.com/CC0 Public Domain

Росія атакує тролями

«Rzeczpospolita» пише про діяльність польськомовного порталу «Незалежний політичний щоденник», який діє в Голландії, але на замовлення Кремля. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

«Росія атакує тролями» – читаємо у виданні «Rzeczpospolita». Газета пише про діяльність польськомовного порталу «Незалежний політичний щоденник» („Niezależny Dziennik Polityczny”), яку називає «яскравим прикладом дезінформації, що підкопує інтереси польського війська».

«На цьому порталі, прикрашеному стилізованим орлом, регулярно публікуються зманіпульовані інтерв’ю з генералами (…). А кілька місяців тому портал надрукував відкритий лист до Міністертсва національної оборони Польщі, в якому військові найвищого рангу відмовлялися виконувати цілі міністерства, було теж спрепароване інтерв’ю з генералом, котрий негативно висловився про присутність американських солдатів на території Польщі». «Днями, – продовжує газета, – з’явилася стаття про те, що уряд Права і Справедливості працює над законопроектом, який би дозволяв іноземним військам знаходитися на території Польщі, щоби уряд міг впорматися з “бунтом народу”».

Крім неправдивої інформації, автори порталу використовують цитати людей, котрі ніколи не були співпрозмовниками порталу, а фрагменти статей польських видань (наприклад газети «Rzeczpospolita», «Gazeta Wyborcza», onet.pl) видають за свої власні. Польські журналісти провели слідство, яке показало, що головний редактор порталу Адам Камінський – це вигадана постать, співробітники порталу «прикриваються» несправжніми прізвищами та вкраденими, зокрема, від литовського лікаря чи американського економіста, фотографіями. «Аналіз деяких статей показує, що люди, які їх напсиали, не знають польської мови на достньому рівні, дуже часто у змісті трапляються росіянізми. Екпрет, котрий займається відслідковуванням методів дезінформації, анонімно каже газеті, що «з великою ймовірністю можна стверджувати, що портал є одним із проектів Кремля», хоча за адресою IP видно, що журналісти працюють з Голландії.

Я.С.