“Опір. Українці перед обличчям російської агресії”. Презентація книжки та зустрічі з автором у Познані та Ченстохові

“Опір. Українці перед обличчям російської агресії”. Презентація книжки та зустрічі з автором у Познані та Ченстохові

18-19 квітня у Познані та Ченстохові відбудеться презентація збірки репортажів польського журналіста Павла Пєньонжека «Опір. Українці перед обличчям російської агресії». У своїй книжці Павел Пєньонжек представляє кільканадцять історій українців та їхнє життя у перші місяці повномасштабної війни.  Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Наш Вибір.

«Опір. Українці перед обличчям російської агресії» / «Opór. Ukraińcy wobec rosyjskiej inwazji» – саме так називається остання книга польського журналіста Павла Пєньонжeка. У момент повномасштабного вторгнення автор перебував у Харкові, про що, зрештою, можна довідатись в одному з перших розділів книги. Павел по деталях збирає образ декількох місяців перед та після 24 лютого. Багато подій, описаних у книзі, автор пережив разом зі своїми героями – у бомбосховищах та під обстрілами, намагаючись дістатись до Києва, де лишився його бронежилет, у зруйнованій квартирі друзів. У репортажі немає відомостей з фронту чи зі світу високої політики. Натомість є звичайні українці, зі своїми мріями, планами, проблемами та переживаннями, які одного дня мусили дати відсіч ворогу у свій спосіб, хто як міг. Без зайвого пафосу та надмірних емоцій автор описує світ, який для мільйонів українців став новою реальністю.

«Український збройний опір російському вторгненню привернув увагу світу. Проте за його успіхом стоїть не лише військова сила, а й низові, часом дуже скромні, дії мільйонів громадян. Опір – це жертвувати гроші збройним силам, приносити чай на станцію, евакуювати мирних жителів чи організувати допомогу, а іноді залишатися вдома. Практично миттєво культурним діячам, спортсменам, ІТ-фахівцям, медичним працівникам, агентам з нерухомості, пенсіонерам довелося змінити своє життя та зустрітися з війною, яка стала одним із найбільших викликів для Європи після закінчення Другої світової війни. Саме цим людям і присвячена книжка», – читаємо в описі до репортажу.

Презентації книжки та розмова з автором відбудуться: 

  • 18 квітня у Познані. Місце проведення – центр культури «ZAMEK», вул. Свєнтего Марчіна, 80/82 / ul. Św. Marcina 80/82. Початок о 18:00. Вхід – 5 злотих. Квитки можна придбати онлайн за посиланням. Більше про подію за посиланням. 
  • 19 квітня у Ченстохові. Місце проведення – публічна бібліотека ім. Владислава Бєганьського,  ал. Найсвєнтшей Марі Панни, 22 / al. Najświętszej Maryi Panny 22. Вхід вільний. Початок о 18:00. Більше про подію за посиланням.

Розмови відбуватимуться польською мовою.

Павел Пєньонжек – польський журналіст та воєнний кореспондент. Писав про події та збройні конфлікти в Україні, Сирії, Іраку та Афганістані. Вивчав українознавство та євразійство у Варшавському університеті. На постійній основі пише до Tygodnik Powszechny. Також публікував свої репортажі у Gazeta Wyborcza, Newsweek, Polityka та на сайті Krytyka Polityczna. Автор книг: «Привіт з Новоросії» (2015), «Війна, яка нас змінила» (2017), «Після Халіфату. Нова війна в Сирії» (2019).

А.В.