Польща заликає ЄС посилити боротьбу з російською дезінформацією
Польський міністр з питань ЄС Адам Шлапка. PAP/Wiktor Dąbkowski

Польща заликає ЄС посилити боротьбу з російською дезінформацією

Російський лідер Володимир Путін знає, що успіх у дезінформації приходить швидко та дешевше, ніж звичайна війна, заявив у середу міністр з питань Європейського Союзу Адам Шлапка під час дебатів, організованих Польщею, яка головує у Раді ЄС. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У середу в Брюсселі польський міністр висловив сподівання, що майбутній бюджет ЄС включатиме конкретні кошти на боротьбу з дезінформацією. Він наголосив, що в цій сфері ЄС завжди повинен бути на крок попереду своїх ворогів у плані рішень.

«Кремль хоче вирішувати про майбутнє всіх нас за допомогою дезінформаційних кампаній. Він вплинув на результати виборів, просуваючи кандидатів. Ми бачили це в Румунії та Молдові, а також бачили кібератаки під час різних кампаній по всій Європі», — сказав Шлапка.

За словами Мартини Більдзюкевич, яка працює в Європейській службі зовнішніх дій, штучний інтелект зможе допомогти в боротьбі з дезінформацією. Однак, як вона зазначила, інша сторона також отримує вигоду та швидко цьому навчається.

«Росія завжди ставила кількість вище за якість. Йшлося не про те, щоб змусити всіх повірити в певний наратив, а про забруднення інформаційного простору безліччю напівправд, маніпуляцій, дезінформаційних наративів тощо в усіх можливих формах, щоб заплутати та спантеличити нас», — зазначила Більдзюкевич. Вона додала, що штучний інтелект розвивається так швидко, що російській дезінформації більше не доводиться вибирати між кількістю та якістю, вона може робити і те, й інше.

«Те, що відбувається, не є нормальним. Багато акаунтів, що фінансуються Росією, які зараз активні в Польщі у зв’язку з виборчою кампанією, також активні тут, у Чехії, перед (парламентськими – ред.) виборами восени», — сказав чеський правоцентристський депутат Європарламенту Томаш Здеховський.

«Ви справді думаєте, що націоналістичний проросійський кандидат у президенти може мати більше лайків під постом, ніж польський прем’єр-міністр? У нас у Чехії є кандидатка-комуністка, яку підтримують російські ферми тролів. Подивіться на неї: 7000 лайків за 20 хвилин», — наголосив він.

За словами євродепутата, рішення відносно просте — максимальна прозорість в інтернеті. «Для тих, хто реєструється в Uber за допомогою свого посвідчення особи, машина приїжджатиме швидше, бо такі користувачі перевірені. Чому у фейсбуці не так само? Ви перевірені, тому можете дискутувати зі мною як політиком», — сказав Томаш Здеховський.

PAP/Т.А.