17 травня в Національному заповіднику «Софія Київська» відбулась офіційна урочистість з нагоди 227 річниці підписання Конституції 3 травня.
17 травня в Національному заповіднику «Софія Київська» відбулась офіційна урочистість з нагоди 227 річниці підписання Конституції 3 травня. На запрошення Посла Республіки Польща в Україні Й.В. Яна Пєкло та Посла Литовської Республіки в Україні Й.В.Марюса Януконіса на прийом прибули велика кількість поважних гостей, як з України, так і представників іноземних дипломатичних місій та інших закордонних гостей. Дуже радий був зустріти на прийомі багато друзів та колег з якими займаємось різноманітними проектами багатостороннього співробітництва. Особисто мені особливо зворушливо було бачити на цій урочистості в «Софії Київській» велику кількість українських військових героїв, учасників АТО. А у виступі Посла Польщі п.Яна Пєкло і інших гостей особлива увага була приділена відзначенню позитивного досвіду створення і діяльності Литовсько-польсько-української бригади імені Великого гетьмана Костянтина Острозького (скор. ЛитПолУкрбриг; LITPOLUKRBRIG; лит. Lietuvos-Lenkijos-Ukrainos brigada; пол. Brygada litewsko-polsko-ukraińska) — багатонаціональної військової бригади, яка була створена у 2014 році зі збройних сил Литви, Польщі та України.
Фото:https://ru.wikipedia.org/wiki/LITPOLUKRBRIG#/media/File:LITPOLUKRBRIG_Anaconda_2016.jpg
Бійці литовсько-польсько-украинської бригади на церемонії відкриття навчань «Анаконда-2016» на полігоні Нова Деба в Польщі, червень 2016 р.
Учасники прийому мали можливість ознайомитись з текстом Спільноюї Заяви Президентів Республіки Польща та Республіки Литва з Нагоди Конституції Польсько-Литовської співдружності а також Декларацією Сейму Реуспубліки Литва від 9 квітня 2108 року , прийнятої в присутності представників Сейму Польщі та Верховної Ради України.
Нагадаю, що ,як констатує українська редакція відповідної статті в Вікіпедія, Конституція Речі Посполитої 3 травня 1791 (дослівно «урядовий закон» пол. ustawa rządowa) — вважається однією з перших в Європі конституцією в сучасному розумінні, ухваленою на Чотирилітньому сеймі в Польщі, що встановлювала устрій Речі Посполитої згідно з ідеями просвітництва; зберігаючи становий устрій, зміцнила виконавчу владу за принципом спадкової монархії; скасувала liberum veto, розширила права міщан, послабила позиції магнатів; скасувала поділ на Корону і Литву. Головними творцями Конституції були король Станіслав Авґуст Понятовський, граф Іґнацій Потоцький, політик і публіцист Гуґо Колонтай. Конституція втратила чинність після Торговицької конфедерації та збройної інтервенції Росії.
Przyjęcie z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja zorganizowane wspólnie przez @PLinUkraine i @LTembassyUA w ogrodach Soboru Sofijskiego w Kijowie. pic.twitter.com/nbhRYIApUn
— PLinUkraine (@PLinUkraine) May 18, 2018