8 листопада 2024 року ми зустрілися, щоб відзначити 106 річницю повернення Польщі незалежності
П’ятниця вечір в чудовому історичному місці, Польській медичній бібліотеці, що колись було маєтком Терещенків — це гарна нагода поговорити про кохання… і про спільну польсько-українську спадщину.
Вважається, що основна частина нашої спільної спадщини зосереджена в західних регіонах України. Однак, це далеко не так. В історіях, що стосувалися родин Острозьких, Тарновських, Браницьких, Енгельгардт, Лєдуховських, Сангушків, Денгофф, Островських, Заславських, Гербуртів, Свейковських, Лахман, Даровських, Котовичів я зосереджувалася також на спадщині в Центральній частині України.
Ця спадщина з’явилася, бо колись чиїсь долі поєднало кохання, що не бачило перепон у етнічному походженні, і яке давало сили і натхнення не лише творити, будувати, а й навіть змінювати хід історії.
Щиро дякую Наталія Тихончук та OS Polonia і Польська медична бібліотека у Києві / Polska Biblioteka Medyczna w Kijowie за можливість поділитися серед дуже поважного товариства своїми дослідженнями, консулу Республіки Польща Paweł Owad та віце-консулу Республіки Польща Anna Maria Babiak-Owad за дискусію та приємне спілкування, Анатолій Курносов за допомогу як співдоповідач, Jaroslav Sumyshyn Хроніки генеалога – CHG за фото, а також всім учасникам заходу, присвяченого 106-ій річниці відновлення незалежності Польщі.